,

Satori grāmatžurnāla Nr.1 atvēršana

30.11.16 @ 19.00

Interneta žurnāls “Satori.lv” piedāvā jaunu literatūras, publicistikas un mākslas grāmatžurnālu “Satori”, kura pirmā numura tēma ir plūdi. Grāmatžurnāla atvēršanas svētki notiks trešdien, 30. novembrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrs, Skolas ielā 15. Vakara programmā paredzēti “Satori” grāmatžurnāla Nr.1 autoru lasījumi un dzejas performances, kā arī tiks atklāta unikāla LMA Grafikas katedras studentu Izstāde // Satori. Ilustrēts.

“Satori” grāmatžurnāls Nr.1 ir jauns drukāts izdevums, kas apkopo jaunāko latviešu prozu, dzeju un dokumentālo prozu, iezīmējot jaunas autoru paaudzes veidošanos. Tajā piedalījušies Inga Žolude, Inese Zandere, Jānis Ķīnasts, Kārlis Vērpe, Pauls Bankovskis, Henriks Eliass Zēgners, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Anna Auziņa, E.F. Kuks, Pēteris Pūrītis, Ieva Melgalve, Aivars Madris un citi. Izdevums satur vairākus literāros manifestus un esejas, kurās apspēlēta plūdu tēma kā universāla metafora mūsdienu cilvēka bailēm no nepārvarama dievišķa, kosmiska, sociāla vai garīga spēka. Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, izdevumu papildina mākslas darbi, kas tapuši kā ilustrācijas konkrētiem tekstiem vai patstāvīgi komentē plūdu tēmu. Grāmatžurnāla dizaineri ir Aleksejs Muraško (VCG) un Tomass Mrazauskas, savukārt vāka ilustrācijai izmantots Miķeļa Fišera kokgriezums. Satori grāmatžurnāls paredzēts kā ikgadējs izdevums.

Kopš 2015. gada Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas apakšnozares ilustrācijas klases (pasniedzēja – Rūta Briede) studenti sadarbojas ar portālu “Satori.lv”. Sadarbības laikā studenti ir izveidojuši ilustrācijas vairāk nekā desmit mūsdienu latviešu prozas un dzejas darbiem. Izstādē varēs aplūkot ilustrāciju oriģinālus, kas tapuši laika prizmā no 2015. līdz 2016. gadam. Izstādē piedalās: Anete Bajāre, Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Anita Rupeika, Dārta Stafecka, Lote Vilma Vītiņa un Anna Zvaigzne.

Grāmatžurnālu “Satori” izdod biedrība “Ascendum”. Grāmatžurnāls “Satori” tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes, “Nordea Latvija”, “Ventbunker”, Rīgas Brīvostas pārvaldes, “Arctic Paper Latvija” un “SIA DARDEDZE HOLOGRĀFIJA” atbalstu.Event Details