,

Satori diskusija: Jauno latviešu valoda

25.01.17 @ 18.00

Kāda ir latviešu valoda 2017. gadā? Cik atvērti esam pārmaiņām, jaunvārdiem un aizguvumiem? Cik stipri sargājam “pareizo” latviešu valodu un vai spējam to aprakstīt? Cik dabisks ir latviešu valodas attīstības process, cik lielā mērā to kontrolē valsts iestādes un akadēmiskās struktūras? Kā valodu ietekmē interneta saziņa, kas piedāvā vienkāršotas prasības rakstu valodai. Ko valodai dod mūsdienu literatūra, tulkošanas process? Vai ir nepieciešama mūsdienīga latviešu valodas skaidrojošā vārdnīca?

Trešdien, 25. janvārī, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks interneta žurnāla “Satori.lv” organizēta publiska diskusija “Jauno latviešu valoda”. Diskusiju vadīs “Satori.lv” galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins. Diskusijā piedalīsies rakstniece Ieva Melgalve, redaktors Arturs Hansons, rakstnieks Aivars Eipurs, valodas konsultante Guna Kalniņa un latviešu valodas skolotāja un dzejniece Iveta Ratinīka.

Šomēnes tapis arī otrais, papildinātais izdevums “Satori bibliotēkas” izdotajai Ilmāra Šlāpina grāmatai-vārdnīcai “Jauno latviešu valoda”. Grāmatnīcās un veikalos tā nonāks 30. janvārī, bet dedzīgākajiem interesentiem ar to būs iespēja iepazīties jau diskusijas laikā.Event Details