,

Sarunas // Dzīvā bibliotēka

23.08.17 @ 19.00

“DZĪVĀ BIBLIOTĒKA//Diskriminācija -cik ļoti tā ir klātesoša Latvijā? “

[ ENG below]

Ieeja bez maksas AR IEPRIEKŠĒJU PIETEIKŠANOS līdz 22.08.2017.šeit:
http://ej.uz/dzbaugusts

Aicinām jau uz devīto Dzīvās bibliotēkas pasākumu, kura laikā būs iespēja uzzināt vairāk par to, kā cilvēki ar citādu izcelsmi un/vai ādas krāsu jūtas Latvijā, un vai viņi uzskata, ka diskriminācija Latvijā ir problēma. Daži no viņiem te ir dzimuši, auguši vai dzīvojuši ilgāku laiku, tāpēc runāsim arī par to, kā ir mainījusies sabiedrība un tās attieksme. Bieži dzirdēts, ka tumšādaini cilvēki Latvijā gluži vienkārši esot “eksotika”, tāpēc viņiem tiek pievērsta pastiprināta uzmanība. Taču viss nav tik vienkārši un katra pieredze ir atšķirīga. Uzklausot stāstus, mācīsimies arī paši, kā mēs varam mainīt savu izturēšanos vai aicināt uz citādu rīcību savus līdzcilvēkus. Arī paši latvieši sastapušies ar “austrumeiropiešu” stereotipiem, esot prom no mājām -”Dzīvā bibliotēka” caur padziļinātām sarunām un personiskiem un atklātiem stāstiem mēģinās atbildēt uz jautājumiem par to, kāpēc cilvēki izjūt šo nepieciešamību likt citus cilvēkus “kastītēs”, kā arī par to, kādas ir sekas ksenofobijai, rasisimam un stereotipu iedzīvināšanai savā pasaules ainavā.

Dzīvā bibliotēka dod iespēju lauzt aizspriedumus un uzzināt cilvēkstāstus, gan par to, kā un kāpēc cilvēki bijuši spiesti atstāt savas mājas.

Pasākums notiks “Dzīvā bibliotēka” formātā, kur drukāto grāmatu lasīšanas vietā jūs varēsiet lasīt – uzklausīt tematiskās grāmatas – šoreiz kopā ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem, uzklausīsim gan latviešus ar atšķirīgu etnisko izcelsmi, tos, kas jau sen iedzīvojušies Latvijā vai pat šeit dzimuši, lai veidotu pilnīgāku ainu un aptvertu visdažādākās pieredzes. Stāstu beigās varēs uzdot arī jautājumus. Pēc dzīvās bibliotēkas sarunas par iespaidiem noslēguma aplī.

PASĀKUMA VALODA: angļu un latviešu
Tulkojums uz latviešu valodu pieejams pēc vajadzības

MEDIJIEM:

Par intervijām, video vai audio ierakstiem, pasākuma dokumentēšanu utt., lūgums iepriekš sazināties gribupalidzetbegliem@gmail.com

Pasākuma laikā tiks veikti foto un video ieraksti.

ORGANIZĒ: Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem”
ATBALSTA: Kaņepes Kultūras centrs

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros

“LIVING LIBRARY//Discrimination – how it is in Latvia? “

You are invited to the 9th Living libraries event, where you will have an oppotunity to learn more about how people who have migration background or different skin colour feels in Latvia and do they think that discrimination in Latvia is a problem.

LANGUAGE: English and Latvian
Translation to English will we availabe, if necessary.

ENTRANCE FREE, but you should register before until 22.08.2017. here:
http://ej.uz/dzbaugusts

ORGANISERS: Movement “I want to help refugees”
SUPPORTERS : Kaņepes kultūras centrs and RD IKSDEvent Details