,

Rūpes par sevi / Darbnīca mātēm

09.03.19 @ 15.00

Būt par māti/mammu ir sarežģīts uzdevums. Mēs ne tikai radām jaunu dzīvību, bet tā rada arī mūs. Mūsu rokās ir padarīt šo ceļojumu par labāko iespējamo. Tas, kādas mēs esam kā mātes, kā mēs domājam, kādām mums būtu jābūt, kādas mēs vēlamies būt un kā mēs sev piedodam, kad tādas neesam, ietekmē ne tikai mūs un mūsu bērnus, bet arī mūsu attiecības ar partneri, paplašināto ģimeni un sabiedrību.

Darbnīca veidota ar nolūku dalīties pieredzē, iegūt rīkus pašrefleksijai un vienoties solidaritātē par to, cik daudzpusīga ir mātes loma.

Darbnīcā aicinātas piedalīties arī sievietes, kuras nav mātes, lai zinātu, kā atbalstīt svas māsas, tuvas draudzenes, kolēģes un citas sievietes viņu ceļojumā.

Darbnīca notiks latviešu valodā.

Darbnīcas vadītājas :
Anete Biteniece pašlaik vada ikdienu ar savu pusgadu veco dēliņu. 2018. gadā viņa pabeidza Iespējamās Misijas līderības attīstības programmu, kuras ietvaros strādāja par pedagogu Bauskas Valsts ģimnāzijā, mācot bioloģiju un ķīmiju. 2016. gadā Anete ieguva maģistra grādu bioloģijā.

Veronika Felcis (Weronika Felcis) ir poļu socioloģe. Ar savu ģimeni viņa ir dzīvojusi Lielbritānijā, Polijā un tagad arī Latvijā. Pabeigusi doktorantūru socioloģijā, Veronika saprata, ka iesniegt diplomdarbu nav viņas dzīves mērķis. Viņa ir strādājusi par izpilddirektori lielā Polijas nevalstiskajā organizācijā, bet tagad Veronika ir ģenerālsekretāre starptautiskajā IOCE tīklā. Latvijā Veronika darbojas arī kā aktīviste, viņa iestājas par sociālo taisnīgumu un pārstāv katoļu baznīcas kreisi noskaņoto spārnu. Viņa dzīvo ar ģimeni Atvērtajā Saimniecībā Zadiņi. Ģimenē ir divi bērni, un šobrīd Veronika gaida trešo. Katras no dzemdībām bijušas ļoti atšķirīgas. Veronika dalīsies pieredzē par pašizpratni.

Johanna Lorengela (Johanna Lohrengel) ir ilustratore un sociālā darbiniece no Vācijas, kura kopš 2014. gada dzīvo Latvijā. Iedvesmojoties no sava darba, palīdzot prostitūcijā iesaistītajām sievietēm dažādās valstīs Eiropā, viņa radījusi grafisku noveli, kas, stāstot īstus stāstus, atklāj prostitūcijas un cilvēku tirdzniecības mehānismus. 2016. gadā piedzima viņas dēls ar haloshīzi (“zaķa lūpa”), kas bija grūts sākums visai ģimenei medicīnisko vajadzību dēļ. Johanna ir uzzīmējusi savu pieredzi komiksu serijā “dwarfmother’s den” (rūķu mātes midzenis).
http://www.hanukalohrengel.comEvent Details