,

Reprezentācija: Apkārtnes vērtību izprašana caur filmām

20.05.19 @ 18.00

Urban Institute, Riga 20.05.2019. aicina uz Urban Shift diskusiju – Reprezentācija: Apkārtnes vērtību izprašana caur filmām

Diskusiju atbalsta/ Supported by: Valsts kultūrkapitāla fonds

Šajā diskusijā mēs izpētīsim, kā mūsu apkārtne tiek definēta un apaudzēta ar vērtībām caur mūsu ķermeņa klātbūtni vai sajūtām, – un kā filmas, kā medijs var palīdzēt to formulēt un nodrošināt lielāku izpratni par vērtības radīšanu. Galvenais diskusijas jautājums ir, kā arhitektūrā, ainavā un pilsētvides projektos iespējams pārdomāt telpisko valodu par vērtībām, izmantojot jaunus medijus, kā arī labāk izprotot empātiju?

Diskusiju ievadīs dāņu ainavu arhitekts Mads Farsø. Mads ir dzimis 1978. gadā, un ir darbojies kā ainavu arhitekts visplašākā nozīmē; No dārzkopības līdz reģionālajai plānošanai, no arhitektūras konkursiem līdz ainavu dizainam, no grupu apmācībām līdz jauno mediju izpētei, no arhitektūras festivāla kurēšanas līdz zinātniskām konferencēm. Madu aizrauj izpratnes paplašināšana par arhitektūras jomu un tās vērtības veidošanas procesi. Viņš to ir darījis filantropiskajā darbā, eksperimentālos pētījumos, starpdisciplīnu sadarbībā, kā arī semināros un tīklos, kā arī kā skolotājs un kritiķis starptautiski pazīstamās arhitektu skolās.

Jo īpaši Madam ir liela interese par to, kā ainavas perspektīva spēj stiprināt skatījumu uz pilsētu un tās ikdienas dzīvi. Mads ir izpētījis jaunu konceptuālo pieeju un plašsaziņas līdzekļu, piemēram, filmu, iespējas pārskatīt vai atbrīvot vidi un tās arhitektūras un ainavu vērtības no iepriekšējiem aizspriedumiem vai normatīviem skatījumiem. Sākot no 2013. gada līdz 2017. gadam, Mads līdzdibināja un vadīja arhitektūras festivālu Copenhagen Architecture Festival (CAFx) un tā līdzgaitniekus Orhūsā (AAFx) un Ālborgā (ALAFx). Nesen Mads nodibināja Apkārtnes laboratoriju (Surrounding Lab) kā atvērtu laboratoriju un platformu jaunu vides un ar to saistītu plašsaziņas līdzekļu izpētei Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātē (SLU).

Diskusijas dalībnieki:

Indra Purs – Latvijas ainavu arhitektu asociācija
Adriāna Roze – Režisore
Ivars Austers – Sociālās psiholoģijas pētnieks

Diskusiju moderē:
Anete Vanaga Urban Institute, Riga

Urban Shift pasākumi rīkoti jau kopš 2011. gada veidojot dialogu nevien starp vietējiem un ārvalstu ekspertiem, bet jebkuru interesentu par urbānisma tēmām. Līdz šim Urban Shift organizēti kā Latvijas un ārvalstu ekspertu prezentācijas, bet šajā ciklā esam nolēmuši pievērsties diskusijas paneļa formātam, lai veicinātu komunikāciju par dažādām tēmām starp pilsētas, universitāšu un NVO pārstāvjiem – šajā reizē par pārmaiņām.

Valoda: angļu
Vieta: Kaņepes kultūras centrs, viesistaba 1. stāvā

Laiks: no plkst. 18.00-20.00

Pasākuma laikā iespējama fotografēšana, filmēšana, audio un tiešraižu ierakstu veikšana.

Informācija tiks papildināta.

Ieeja brīva, bet vietu skaits ierobežots – spied Going, nāc un tiekamies!Event Details