,

Mūzika pusnaktī // Sinfonietta Rīga ar Arvydas Kazlauskas

13.01.18 @ 22.00

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets un saksofonists Arvīds Kazlausks pirmoreiz uz skatuves satikās 2008. gadā programmā „Saxchord”. Turpinot sadarbību, mūziķi šajā koncertprogrammā nolēmuši pievērsties dziesmas žanram, īpašu uzmanību veltot fenomenam mūzikā, ko varētu apzīmēt ar nosaukumu “dziesmas bez vārdiem”. Kompozīcijas ar šādu nosaukumu rodamas vācu romantiķa Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, britu komponista
Gustava Holsta, kā arī daudzu citu autoru daiļradē. Programmā iekļauta arī “dziesmām bez vārdiem” žanriski tik tuva Jāņa Ivanova vokalīze “Gājputni”.
Koncertā dzirdēsim minimālisma pārstāvja Maikla Naimana mūziku no kinofilmas “Klavieres” (The Piano, 1993) kā arī Kurta Veila dziesmu aranžējumus ar atsaucēm uz kabarē un popmūziku. Visu papildinās lappuses no slavenā džeza pianista Čika Koreas klaviercikla “Children Songs” un Nīderlandes autora Gijermo Lago parafrāze par leģendārā dziedātāja Prince dziesmu “It’s about that walk”.

Piedalās: Arvydas Kazlauskas (saksofons), Sinfonietta Rīga stīgu kvartets (Kristiāna Šīrante, I vijole; Agnese Kanniņa-Liepiņa, II vijole; Artūrs Gailis, alts; Kārlis Klotiņš, čells)

Programmā: Maikls Naimans, Kurts Veils, Gijermo Lago, Gustavs Holsts, Fēlikss Mendelszons-Bartoldi, Jānis Ivanovs, Čiks Korea.

Ieeja: 5 EUR (biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā)Event Details