,

Festivāla “Process” atklāšana

22.03.17 @ 21.00

22. martā plkst. 21.00 Kaņepes Kultūras centrā ar Evas Saukānes (LV) un Aleksandra Frolova (Alexander Frolov, GR/RU) analogās fotogrāfijas izstādi un Waterflower (LV) koncertu tiks atklāts eksperimentālā kino festivāls “Process”.

Evas Saukānes projekts “Saknes” (Roots) ir veidots no ģimenes arhīvā atrastas filmiņas, kas 20 gadus neattīstīta bija atstāta fotokamerā. Šī procesa laikā izveidojusies pelējuma kārta, kas atstājusi neparastus nospiedumus uz filmas virsmas, gluži kā cilvēka atmiņas, kas laika laikā transformējas vai izgaist pavisam. Sērija grāmatas formātā bija skatāma SELF PUBLISH RIGA izstādē Rīgas Fotomēneša 2016 ietvaros, kur ieguva skatītāju simpātijas balvu. Evas darbs tiks papildināts ar Mārtiņa Eņģeļa lasītu dzeju, kas tika sarakstīta speciāli šim projektam.
http://evasaukane.com/

Aleksandra Frolova projekts “Citu dzīve” (The life of the others) sastāv no eksperimentālām, analogā tehnikā veidotām kolāžām, kuras ironizē par cilvēku dabas pretrunīgumu. Šajā sērijā Frolovs ir sintezējis analogās fotogrāfijas ar pludmalē guļošu cilvēku attēliem, žurnālu fragmentus ar pilsētas un katastrofu ainām, želeju, pulveri un citiem elementiem, kas savienojumā piešķir attēlam pavisam jaunu un neierastu veidolu.
http://alexanderfrolov.weebly.com/

Izstādes kuratore – Laima Vainiņa

Sabīnes Moores audiovizuālais projekts “Waterflower” ir elektro-akustiska un vienlaikus vizuāla performance.Daudzslāņainās un eksperimentālās skaņas kompozīcijas pamatā tiek veidotas no ikdienā krātiem vides un priekšmetu trokšņiem un skaņām. Cilpas papildina “stikla” vijole, ritmiski basa bīti, klavierspēle, ēterisks dziedājums un dzīva puķe, kas uz skatuves pārtop par skārienjūtīgu sintezatoru.

„Waterflower” performanci papildinās mākslinieces pašas veidotas vizualizācijas – šim pasākumam īpaši veidotas analogas slaidu projekcijas, kur katrs slaids ir individuāli veidots no krāsainā celofāna plēvēm un akrila krāsas mikro-gleznojumiem.

Soundcloud: https://soundcloud.com/waterflower

Ieeja bez maksasEvent Details