,

Paldies, es pati! / Dalīšanās ar prasmēm / Darbnīcas

07.03.20 @ 13.00

Kaņepes Kultūras centra 1. stāva zālē sestdien noritēs 4 paralēlas darbnīcas, kurās varēs apgūt dažādas noderīgas prasmes:

Imelde Podiņa, kas darbojas apbienībā “TAPA” un vada upcycle šūšanas darbnīcas, parādīs, kā salabot krūšturi.
Lielai daļai sieviešu krūšturis ir neatņemama ikdienas garderobes sastāvdaļa. Tie ir dažādi, piedāvājums veikalos ir plašs, tomēr… sakarā ar to, ka krūšturim jāpieguļ augumam gluži kā “otrai ādai”, tiecamies atrast visērtākos un patīkamākos. Tādēļ dažkārt nākas piedzīvot vilšanos, kad rupīgi noskatītais un dārgais krūšturis ar laiku izstaipās. Apģērbu industrija šobrīd neražo apģērbus, kas kalpotu ilgi. Tādēļ bieži krūšturis, kas sakumā labi der, ir ērts un patīkams valkāšanai, pēc kāda laika tomēr izstaipās, bet aizejot uz veikalu ar mērķi nopirkt tādu pašu, jau ar pārbaudītu vērtību – nākas konstatēt, ka jaunās modes sezonas kolekcijā ir citi modeļi, Un jāsāk atkal meklēt jauns – labākais un ērtākais, tas prasa laiku un enerģiju.
Bet ir laba ziņa – ar adatu un diegu Tu vari savu ērtāko un mīļāko (bet izstaipīto) krūšturi atkal padarīt valkājamu. Ja Tev ir kāds krūšturis, ko vēl labprāt valkātu, bet tas vairs īsti neder, nāc uz krūšturu labošanas darbnīcu – varēsi pati iemācīties pagarināt sava krūštura dzīvi, ietaupīt laiku un naudu jauna krūštura meklēšanai. Ja ir, – vari paņemt līdzi savu mīļāko adatu un krūštura krāsai atbilstošu diegu, ja adatas vai diega nav, varēsi paņemt no darbnīcas krājumiem.

Ance Pudāne – vēsturisko un arī ne tik ļoti vēsturisko velosipēdu restauratore, viscaur gada velo braucēja. Savā “skillshare” stacijā parādīs, pastāstīs un atbildēs uz jautājumiem par velosipēda sagatavošanu sezonai un uzfrišināšanu, kā arī padalīsies ar pieredzi restaurācijā.

Ieva Bondare – ne tā, kas Mrs Globe ’98, bet gan cīņas mākslu entuziaste, kura savā stacijā dalīsies pieredzē, kā visefektīvāk aizsargāt sevi uz ielas, kā arī demonstrēs un dos iespēju izmēģināt vairākus pašaizsardzības paņēmienus.

Pirmās palīdzības darbnīcā mēs iemācīsimies apstrādāt un apsaitēt mazas, ikdienišķas traumas.

Ieeja brīva. Priecāsimies par ziedojumiem materiālu izmaksu segšanai.Event Details