,

ManaBalss diskutē // Kam lemt par olšūnām?

15.01.18 @ 19.00

Diskusija norisinās plašāka diskusiju cikla ietvaros, ko ik mēnesi sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru rīko iniciatīvu platforma ManaBalss.lv. Šoreiz esam izvēlējušies sabiedrībā aktuālo tēmu par olšūnu ziedošanu – kam par to būtu jālemj?
ManaBalss.lv platformā šobrīd ir iesniegta iniciatīva, kas aicina Saiemu nepieņemt bijušā veselības ministra G.Belēviča (ZZS) ierosinātos grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas ierobežotu sieviešu tiesības ziedot savas olšūnas, turpmāk šādas tiesības paredzot tikai dzemdējušām sievietēm. Šobrīd pret izmaiņam ir jau rīkoti vairāki protesti pie Saeimas, gan pati Veselības ministrija ir atsaukusi šo priekšlikumu, gan Labklājības ministrija aicinājusi to nepieņemt, Tiesībsarga birojs rakstījis vēstuli Saeimai, norādot, ka šāds ierobežojums būtu pretrunā Satversmei un ECT spriedumiem; par grozījuma neatbilstību Satversmei norādījis arī Saeimas Juridiskais birojs. Par grozījumiem likumā Saeimai vēl ir jālemj pēdējā lasījumā.
Diskusijas tiek veidotas sabalansētas, to vadīs moderators, un diskusijā piedalīsies četri runātāji – dažādu grupu un viedokļu pārstāvji, kuri tiek uzaicināti lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku loku ar tēmā iesaistītajām pusēm.
Diskusijā aplūkosim virkni jautājumu – Kas ir olšūnu ziedošana? Kapēc to veic un kur? Kas to šobrīd regulē? Kas to šobrīd drīkst veikt? Ko paredz izmaiņas likumā? Kam par to būtu jālemj?
Mūsu kā organizācijas attieksme pret tēmu ir neitrāla, šo principu ievērojam visās diskusijās. Diskusijas noslēgumā auditorijai būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.Event Details