,

Laiks atvērt čekas maisus? // Mana Balss diskutē

18.12.17 @ 19.00

Pirmdien, 18. decembrī, Kaņepes Kultūras centrā notiks ManaBalss.lv rīkotā diskusija “Laiks atvērt čekas maisus?”. Diskusija norisinās plašāka diskusiju cikla ietvaros, ko ik mēnesi sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru rīko iniciatīvu platforma ManaBalss.lv. Šoreiz esam izvēlējušies sabiedrībā aktuālo tēmu par čekas maisiem – vai ir laiks tos atvērt?
ManaBalss.lv platformā šobrīd ir iesniegta iniciatīva, kas rosina mainīt VDK arhīvu statusu un publiskot to saturu, kas šobrīd sasniegusi jau 5153 pilsoņu parakstus.
Diskusijas tiek veidotas sabalansētas, to vadīs moderators, un diskusijā piedalīsies četri runātāji – dažādu grupu un viedokļu pārstāvji. Šoreiz esam aicinājuši Kārli Kangeri – VDK dokumentu izpētes komisijas vadītāju; Ritvaru Jansonu – vēsturnieku un Nacionālās apvienības deputātu; Kārli Seržantu – Zaļo un Zemnieku Savienības deputātu, Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekli, kā arī Zigmāru Turčinski – pētnieku Latvijas vēstures institūtā.
Diskusijā aplūkosim virkni jautājumu – Kas ir čekas maisi, un kāda ir to vēsture? Kā tajos varēja nokļūt, un kas tajos atrodas? Kāds ir to šobrīdējais stāvoklis, un kā notiek to izpēte VDK dokumentu izpētes komisijā? Kapēc tie vēl nav publiskoti? Vai čekas maisiem būtu jābūt publiski pieejamiem? Ja būtu, tad kādā formātā un apjomā?
Mūsu kā organizācijas attieksme pret tēmu ir neitrāla, šo principu ievērojam visās diskusijās. Diskusijas noslēgumā auditorijai būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem. Diskusija norisināsies 18. decembrī, Kaņepes Kultūras centrā, no 19:00 līdz 20:30.Event Details