,

Laikmetīgās dejas filma “LЁD”

30.05.17 @ 18.00

Anastasija nāk no Sibīrijas pilsētas Irkutskas, un, veidojot savu maģistra darbu, viņa nolēma atgriezties savā dzimtajā pusē – pasaules dziļākā un vecākā ezera Baikāla krastos Krievijā. Ziemai nomainot pavasari, Sarma ciemā notiek starpdisciplinārs mākslas festivāla “LЁD” (Ledus), Zvejnieku festivāls un Ekstrēmo sporta veidu festivāls “Байкальский разлом” (Baikāla aiza), kura laikā filmēšanas grupa no Latvijas kopā ar horeogrāfi ieguva materiālu dejas filmai. Dokumentālā video materiāla pamatā ir cilvēku ikdienas kustības un situācijas, kā arī festivāla performances un šamanju rituāls, kas filmas montāžas procesā pārtapis horeogrāfijā. Filmas “LЁD” dramaturģija veidojas caur montāžu. Anastasija arī pati izveidoja horeogrāfijas performanci festivāla ietvaros.

Vieta: Kaņepes Kultūras centrs
Laiks: plkst.18:00
Horeogrāfija, režija: Anastasija Lonšakova
Operators: Kristaps Dzenis
Montāža: Anastasija Lonšakova, Tālivaldis Tālis Āboliņš
Mūzika: Matīss Čudars
Skaņu operators un producenta asistents: Tālivaldis Tālis Āboliņš
Producents: Dominiks Jarmakovičs
Konsultants: Reinis Spaile

Ieeja par ziedojumiem

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, ieeja uz filmu ar iepriekšēju pieteikšanos, pieteikumus lūdzam sūtīt uz e-pastu: lainepole@gmail.com

Projekts tapis ar VKKF, Rīgas domes un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstu.

LЁD-ICE

Anastasiia is a Siberian girl, who has traveled a long way to Latvia. In order to get a master diploma she has decided to explore the roots of her rout and maybe even roots of a movement. She gathered a team of four people and traveled a long way to one of the deepest lakes in the world – sacred lake of Baikal. When the winter is replaced by the spring in the small village an interesting art festival takes its place. The team of filmmakers decided to frame this event and explore not only the nature of peculiar surroundings but travel beyond the boundaries of human nature and understandings of dance movement. What makes us human and were movement becomes a dance are only a few questions that this documentary about the dance will try and answer.
Choreographer/Director: Anastasiia Lonshakova
DOP: Kristaps Dzenis
Editor: Anastasiia Lonshakova, Tālidis Tālis Āboliņš
Producer: Dominik Jarmakovich
Sound Engineer: Tālivaldis Tālis Āboliņš
Composer: Matīs Čudars
Scipt Consultant: Reinis Spaile
Masters work mentor: Olga Žitluhina Editing Consultant: Dāvis SīmanisEvent Details