,

Koncerts // Siensliens

13.04.17 @ 20.00

Viens no trim mūsdienu tautas mūzikas grupas „Nielslens Lielsliens” dalībniekiem ir Siensliens, kurš trio oriģināldziesmas izpilda solo ar balsi un ģitāru.

Pagājušais Sienslienam bijis pirmais aktīvas koncertēšanas gads, kad aizvadītas uzstāšanās festivālā „Zemlika” Durbē, „18.23” Liepājā, tāpat arī Ādmiņu ielā un pāris citās Rīgas vietās.

2017.gads sākts ar izbraukumu uz Beļģiju, kur triju koncertu sērijā gūts skats no malas uz it kā latviskajiem tekstiem un mūziku. No pirmās ārvalsts „tūres” mājās pārvests gan viens jauns krekls, gan aizmetnis dziesmai, ko autoram-izpildītājam visdrīzāk gribēsies parādīt arī klausītājiem „Kaņepes Kultūras centrā” 13.aprīlī.

Pēc neformālās vietās aizvadītiem koncertiem tikai pastiprinājies Siensliena azarts radoši mijiedarboties ar klausītāju un attiekties pret uzstāšanos kā atvērtu notikumu, nevis iepriekš stingri izplānotu priekšnesumu.

Īsi par Siensliena izpildīto dziesmu saturu var teikt, ka to veido „Nielslena Lielsliena” dalībnieku teksti par personiskām robežsituācijām un gluži ikdienišķām norisēm; kareivīgāki uzsaukumi no dzejniekiem Guntara Godiņa, Heli Lāksonenas un Klāva Elsberga; kā arī fragments no sarunas ar Siensliena suni Zāru.

Muzikāli dziesmu noskaņa ir nesteidzīga, rudenīgi ziemeļnieciska, varbūt tāpēc, ka lielākoties veidota par valsts ziemeļpolu saukto Zosēnu tuvumā.

Siensliens – “Mēs”: https://www.youtube.com/watch?v=ex0SkUMAR6c

Nielslens Lielsliens – EP “Aure”: https://skyr.bandcamp.com/album/aure

Ieeja 3 EUR

Solo guitar and voice concert by Siensliens – a bit of slow folk, a bit of Latvian poetry in a foggy, nordic atmosphere at Kaņepe Culture Centre.

Entrance 3 EUREvent Details