,

Koncerts // Leonīds Lobrevs & Jeļena Glazova

01.01.70 @ 21.00

Sagaidīsim pavasari ar komponista un multimediju mākslinieces, mākslas un mūzikas, attēla un skaņas, Leonīda un Jeļenas vakaru!

Leonīds Lobrevs ir pasaulē augsti atzīts latviešu kamermūzikas un orķestra mūzikas komponists. “Nereti ir dzirdēts, ka komponistiem jaunās melodijas skan galvā un šīs muzikālās vīzijas virza viņus veidot ģeniālus darbus, bet man, kā pianistam, ir svarīgi sajust ar pirkstiem klavieru taustiņus un saplūst ar klavierēm kā vienotā organismā – tā rodas mana, komponista, pasaule, kuru papildina jauniegūti iespaidi un fantāzijas lidojums. Iedvesmu smeļos dabā, un viss, kas saistīts ar dabu, sen jau ir kļuvis par manu lielāko intereses un izpētes objektu, kuru es cenšos attēlot skaņās. Līdzīgi kā Mesiāns aizrāvās ar putniem, mani fascinē dabas stihijas. Mana mūzika atspoguļo manu pieredzi, manu interesi par dabu un mīlestību pret vizuālo mākslu.”
Ieklausi šeit –> https://soundcloud.com/leo-lobrev

Savukārt Jeļena Glazova ir pašmāju multimediju māksliniece, kura savos projektos apvieno attēlu, eksperimentālo skaņu, instalāciju un poētisko tekstu. Eksperimentālās mūzikas darbības sfēra – drone/noise ar pārstrādāta vokāla pielietojumu. Piedalījusies starptautiskos festivālos un projektos Latvijā un citur pasaulē. Pirmais Glazovas dzejoļu krājums “Transfēri”(2013.g. biedrība “Orbīta”) tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai, otrais krājums “Plasma” tika izdots angļu un igauņu valodā 2014.g. maijā Igaunijā (izdevniecība “Paranoia”). Trešais krājums gaidāms 2019.gadā Valtera Dakšas izdevniecībā.
Vairāk par Jeļenu šeit –> http://www.jelena-glazova.comEvent Details