,

Koncerts // LAIMA

20.02.20 @ 21.00

“All the people that stick to us, we call them home”

Laima (Laima Leyton) plašākai sabiedrībai ir zināma kā viena no pusēm projektā “Mixhell”, kurā uzstājās ar savu vīru, pasaulslaveno bundzinieku Igoru Kavaleru (Iggor Cavalera; Sepultura, Cavalera Conspiracy), kā arī grupu “Soulwax”. Šodien producente, mūziķe, akīviste, māksliniece, māte un skolotāja ir apvienojusi savus daudzšķautņainos talantus vinila dubult-albumā “Home”.

Ir divi galvenie elementi, kas padara “Home” par tik atšķirīgu projektu. No vienas puses, tas sakņojas Laimas mājas dzīves izpratnē – viņas mīlestībā uz ģimeni un vienlaikus neapmierinātībā ar sadzīves rutīnu. Bet, no otras puses, tas attiecas uz viņas radošumu – vēlmi mākslinieciski izpausties, bet vienlaikus pildīt savu mātes un mājsaimnieces lomu.

“Tas ir gandrīz kā ģimenes foto albums, tikai citā formātā,” stāsta Laima. “Man bija jāatrod līdzsvars šajā dihotomijā. Jūtos labi ar sevi abās lomās, vienlaikus ir jāapzinās lietas, kas man patiešām ir svarīgas. Būt sievietei, mātei un producentei: visas šīs sajūtas ir ieguldītas mūzikā.”

“Home” ir albums ar divi ierakstiem, kas paredzēti atskaņošanai vienlaicīgi: Laimas vokālie un sintezētie ieraksti diskā “TONAL” līdzās Igora skaņdarbiem “RHYTHMICAL” ierakstā. Divu ierakstu sinhronizācija piedāvā netradicionālu mūzikas baudīšanas veidu. Tā vietā, lai pasīvi klausītos mūziku, klausītājam ir nepieciešams ritualistiski sinhronizēt abus ierakstus.

Idejas aizsākās 2013. gadā, kad, pārcēlusies no Brazīlijas uz Londonu, Laima atradās mājās kopā ar bērniem aukstā, svešā pilsētā, kamēr Igors bija turnejā. Tā vietā, lai nosūtītu viņam ziņas un izteiktu savas emocijas, Laima radīja skaņas faktūras, kas sastāv no slāņainām sintēzēm un apkārtējo skaņu ierakstiem.

🎞️ https://www.youtube.com/watch?v=ecrjYrfN5vE&feature=youtu.be
Biļetes iepriekšpārdošanā 3 EUR, uz vietas 4 EUR.

_________

“All the people that stick to us, we call them home”

Rooted in the São Paulo contemporary art scene, Laima Leyton’s credentials in the world of music are firmly established as one-half of Mixhell alongside her husband Iggor Cavalera (Sepultura, Cavalera Conspiracy) and for her work with Soulwax. Now the producer, musician, activist, artist, mother and teacher unites her multifaceted talents with her ambitious double-vinyl debut album ‘Home’. It will be pressed and distributed by The Vinyl Factory and released by Deewee on November 8th.

There are two key elements that make ‘Home’ such a distinctive project. Thematically it explores how the two core contrasts that inform Laima’s life can coexist. On one hand it’s about domesticity – her love for her family and her frustration with domestic routine. Yet on the other, it’s about her creativity – her desire to express herself artistically while still tending to her role as a mother and a housewife.

“It’s almost like a family photo album in another format,” says Laima. “I needed to find the balance in this dichotomy, to feel good with myself in both roles, and be aware of things that really mattered to me. To be a woman, a mum and a female producer: all of these feelings were in the music.”

Sonically, ‘Home’ is also a striking proposition. It’s a package which features two records that are designed to be played simultaneously: Laima’s vocal and synth tracks on the ‘TONAL’ disc alongside Iggor’s beats on the ‘RHYTHMICAL’ record. Syncing two records offers an unconventional way to experience the music. Rather than passively hearing the music, the listener’s need to ritualistically sync both records makes for an immersive experience.

The idea for the concept began in 2013. Having moved from Brazil to London, Laima found herself at home with her children in a cold, alien city while Iggor was on tour. Instead of sending him messages to express her emotions, Laima created sonic textures consisting of layered synths and ambient sounds. Inspired by Alejandro Jodorowsky, bila viola un lairī andersona, Laimas ieraksti ir tand Laurie Anderson, Laima’s recordings expressed her daily routine – like a secret diary that united a couple often separated by continents.

🎞️ https://www.youtube.com/watch?v=ecrjYrfN5vE&feature=youtu.be

Tickets: 3 EUR Bezrindas.lv, 4 EUR at the entrance.Event Details