,

Koncerts // Hekla & Waterflower

01.01.70 @ 20.00

HEKLA

Berlīnē dzīvojošās islandietes Heklas mūzika eksistē divās dažādās pasaulēs: tumšā, pilnā ar maģiju, pieskaņoti Islandes folkorai; un dziļu, intenīvu skaņu piepildītā Berlīnas elektroniskajā mūzikā. Apguvusi teramīns (theremin) mūzikas instrumenta spēli, Hekla (saīsinājums no Hekla Magnúsdóttir) šo instrumentu savos koncertos izmanto kā ārpasaulīgu un emocionālu sirēnas kliedzienu. Spektrāls, spilgts, arī gaudojošs; sērīga otrā balss, kas ir caurausta ar maigu vokālu; tā, it kā bekvokāli nāktu garu pasaules.
Kā radošs instruments, teremīns – ekscentrisks, unikāls un pietiekami reti izmatots mūziķu vidū – var būt izteiksmīgs, intuitīvs un pielāgojams. Heklas rokās šis instruments aptver plašu diapazonu, sākot ar augstfrekvences putnu skaņām līdz pat tektoniskiem, zemiem basiem. Pirms doties uz Tallin Music Week, Hekla koncertēs arī pie mums, Kaņepes Kultūras centrā!
https://www.facebook.com/heklaheklahekla/
https://www.heklaheklahekla.com/

WATERFLOWER

Sabīne Moore ir aktīva starpdisciplinārā māksliniece, pazīstama Latvijā ne tikai ar video, animācijas un illustrācijas darbiem (galvenās varones Luīzes illustrācijas filmā “Blakus”, Simtgades Klubu nakts; datormāksla un animācija Rozes Stiebras filmai “Saule Brauca Debesīs”, Scenogrāfija īsfilmai “Lelles”), bet arī ar daudzveidīgām eksperimentālām performancēm (Zīmētā Skaņa, Trīs Pamatkrāsas, Dzīvsudraba Strūklaka, Stikla kalns. Daugava (izpildot “Pusnakts”, pēc Raiņa lugas motīviem ). Taču ārpus Latvijas Sabīni zin kā mūziķi un solisti projektos MMMM, Lost Harbours un savā avantgardiskajā solo projektā – Waterflower.

Projekts “Waterflower” izceļās ar savu specifisko audiovizuālo estētiku, kas vizuāli iedvesmota no jūgendstila un zinātniskās fantastikas. “Waterflower” instrumenti, atbilstoši projekta nosaukumam, ir augi, kas tiek spēlēti kā sintezatoru taustiņi. Izmantojot kapacitatīvu sintezatoru, kapacitatīvu midi kontrolieri un elektromagnētisko impulsu lasītāju, dabisko augu signāli tiek pārtulkoti midi signālos. Augu partijas papildina klavierspēle, vijole un netradicionālas “sāmplētas” priekšmetu un dabisko trokšņu skaņas, pētot mikrotoņus, kas atrodas starp mums rietumu mūzikā pieņemtajām notīm.
Katrs koncerts ir kā jauns ceļojums, jo māksliniece uzbur sapņainu atmosfēru, savā ēteriskajā pasaulē savelkot dabas un zinātnes ietekmes, lai radītu mūziku. Waterflower koncerti ir balstīti uz kontrastiem – no baisumam līdz skaistumam, un otrādi. Šo mūziku varētu salīdzināt ar Islandes “Bjorku”, bet tomēr Sabīnes Moores projekts ir pilnībā oriģināls un pašai piederošs.

https://www.facebook.com/WaterflowerMusic/
http://waterflower.lvEvent Details