,

Koncerts // Ainavisti x Soul Tap

11.05.17 @ 20.00

Koncertprogramma “Dalī pastaiga”

AINAVISTI x SOUL TAP
“Ainavisti” ir jaunās paaudzes laikmetīgā džeza grupa no Rīgas. 2016. gadā grupa izdevusi debijas albumu, kas ieguvis augstu vērtējumu mūzikas kritiķu aprindās. Grupas repertuārā ir tās dalībnieku, galvenokārt „Ainavistu” dibinātāja Edgara Cīruļa oriģinālkompozīcijas, kurās jūtama dažādu mūzikas stilu ietekme. Tajās savijas elementi no akadēmiskās mūzikas, džeza apakšstiliem – hārdbopa, modernā džeza, frīdžeza -, no pasaules mūzikas, etno mūzikas un pat no progresīvā roka. Katrs stils muzikālajās ainavās ienes jaunas krāsas un nianses.
2016. gadā „Ainavisti” sāka sadarbību ar stepa dejas duetu „Soul Tap”, izveidojot koncertprogrammu „Dalī pastaiga”, kurā mūzika tiek papildināta ar stepa dejas horeogrāfijām un improvizācijām. Steps tajā pilda muzikālu, ritma instrumenta funkciju un vienlaikus darbojas kā vizuāli izklaidējošs elements. Tā ir Latvijā unikāla, starpdisciplināra sadarbība starp talantīgiem un radošiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem un profesionālām stepa dejotājām. „Dalī pastaiga” lauž stereotipu par laikmetīgo džezu kā par mūziku, „pie kuras nav iespējam dejot” un izceļ stepa dejas muzikālo dabu.

Edgars Cīrulis –klavieres
Svens Vilsons – ģitāra, vargāns
Dita Belicka –vokāls
Toms Lipskis – bass
Pauls Ķierpe – bungas
Haralds Klips – klarnete
Guna Kaše – steps
Annija Ķesele – steps

Video fragmenti no koncertprogrammas “Dalī pastaiga” – pirmatskaņojums LKA E.Smiļģa Teātra muzejā

Ainavistu mūzika:

Ieeja 3 EUR
—–

Concert DALI WALK

Ainavisti & Soul Tap (LV)

Edgars Cīrulis – piano
Svens Vilsons – guitar
Haralds Klips – clarinet
Toms Lipskis – bass
Pauls Ķierpe – drums
Dita Belicka – vocals
Guna Kaše – tap dance
Annija Ķesele – tap dance

„Ainavisti” is one of the top young-generation contemporary jazz ensembles from the Baltic states. After a successful release of their first album in 2016, the next challenge for the ensemble is to make a small tour abroad. The band is playing original compositions, mostly done by the founder of the group – Edgars Cirulis. All members of the band met each other, while studying together at Latvian Academy of Music in Riga.
This year “Ainavisti” are collaborating with Latvian tap dancing duet “Soul Tap”. Fusion of music and dance is characteristic to many genres of music, but you cannot see this often in art music, especially contemporary jazz. The goal of this experiment is to break the stereotype of modern jazz as “music you cannot dance to” and to show tap as a dual art form – dance and rhythmic instrument at the same time.

Fragments from concert DALI WALK premiere LAC E.Smilga Theatre museum 21/12/2016:

Ainavisti music:

Entrance 3 EUREvent Details