,

Kokons // diskusija: Kam vajadzīga kino kritika Latvijā šodien?

11.04.17 @ 18.00

Otrdien, 11. aprīlī, plkst.18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, kino kluba KOKONS ietvaros aicinām visus interesentus uz diskusiju “Kam vajadzīga kino kritika Latvijā šodien?”.

Pastāv dažādi priekšstati par to, kas ir kritika. Pasaules kino vides attīstības procesam kritika vienmēr ir bijusi nozīmīga, jo formulē esošos procesus un arī jauno. Kritika var turpināt mākslinieka un skatītāja attīstību un paaugstināt to spēju uztvert. Reizēm arī cilvēcīga un personīga kritika var būt tik pat vērtīga kā profesionālā, taču būtiski saprast kādi ir kino kritikas mērķi un pašvērtība šodien.

“Reizēm rodas iespaids, ka kino kritika, atšķirībā no citu mākslu kritikām, Latvijā tiek uztverta kaut kā citādāk, varbūt pat – vieglāk. Kaut arī jaunajiem studentiem, kuri vēlas apgūt kino kritiku, to ir iespējams darīt oficiālā universitātes programmā, un jaunie vārdi regulāri ir lasāmi dažādos medijos, regulāri sastopamas situācijas, kurās redzams, ka par kino raksta cilvēki, kuriem nav izpratnes par kino kā par mākslas formu, un brīdī, kad tas tiek atzīts par pieņemamu kino recenzijas piemēru, aktualizējas jautājums par kino kritikas stāvokli Latvijā. Vai tiešām to var rakstīt jebkurš?
Kas ir kino kritikas auditorija – skatītāji, filmu veidotāji, izplatītāji vai tikai vēsturnieki, kuri recenzijas var izmantot kā vēstures avotu? Kam tā Latvijā ir vajadzīga, un kādai tai ir jābūt, lai kino kritikai būtu jūtams pienesums kino kā mākslas prestiža celšanā Latvijā?”**

Kaut arī uz šiem jautājumiem nav iespējams rast atbildi vienā vakarā, par tiem sāksim runāt 11. aprīļa vakarpusē Kaņepes kultūras centrā Kino klubā KOKONS diskusijā, kuru moderēs Agnese LOGINA, Riga IFF Critics meeting idejas aizsācēja un kuratore, regulāra kino ‘esejiste’, Rīgas Kino muzeja kuratore.

Diskusijas dalībnieki:
Alise ZARIŅA – Kino Rakti, Satori rakstu autore un kino kritiķe
Olga DOLINA – Kino Raksti, Deko rakstu autore, Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas maģistrante
Kristīne SIMSONE – kino žurnāliste, IR iknedēļas kino slejas un filmu recenziju autore
Aigars GRAUBA – kino režisors un producents, filmu “Nameja gredzens”, “Sapņu komanda” (2012), “Rīgas sargi” (2007), “Baiga Vasara” (2000) režisors.

Sekojiet līdzi jaunumiem, diskusijas dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Par KOKONU — >
Latvijas Kinematogrāfistu savienība šā gada pavasarī ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka jaunu projektu – KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus.
Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.
Paldies par atbalstu Kultūrkapitāla fondam!

Informācijai: info@kinosavieniba.lv

——-

** Agnese LoginaEvent Details