,

Kino //They Caught The Ferry + A Sunday In Hell

31.10.17 @ 19.00

BEZMAKSAS

Sadarbībā ar Dānijas Kultūras institūtu:

THEY CAUGHT THE FERRY
Rež.Carl Theodor Dreyer
Dokumentālā filma, 11min
*oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā

Filmas režisors ir Dāņu filmu pionieris Karls Dreijers, kura 1948.gada veidotā filma bija pasūtījums no Dāņu organizācijas “droša satiksme”, lai parādītu ātruma pārsniegšanas briesmas uz šosejām. Filma seko motociklistam un viņa sievai, kuriem ir jāveic 75km ceļs mazāk kā 45 minūtēs. Ar šo uzdevumu priekšgalā, filma atspoguļo varoņa bīstamo braukšanu un to, kā cilvēki apdraud ne tikai savu, bet arī citu cilvēku drošību brīdī, kad ātrums un aizraušanās ir svarīgākais.

A SUNDAY IN HELL
Rež.Jorgen Leth
Dokumentālā filma, 1st51min
*oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā

Pasaules slavenā režisora un velosipēdu entuziasta Jorgena Leta filma seko 1976.gada Parīze – Rubē vienas dienas velosipēdu sacīkstēm. Filma iesākumā iepazīstina ar visslavenākajiem sportistiem sacensības un profesionālās velobraukšanas pamatus, un pēc tam tā pārlec uz sacensību dramatiskajiem notikumiem. Šīs sacensības ir slavenas ar to bruģu posmiem un negadījumiem, kas tur notika. Filma atspoguļo traumas un briesmas, kuras dalībnieki piedzīvoja ātruma un prestiža vārdā.
—–

FREE ENTRY

In collaboration with Danish Cultural institute:

THEY CAUGHT THE FERRY
Dir.Carl Theodor Dreyer
Documentary, 11min
*in original language with subtitles in English

The film is directed by the Danish film pioneer Carl Th. Dreyer in 1948, and was originally made for the Danish organization “safe Traffic” to show the dangers of speeding on highways. The film follows a motorcyclist and his wife as they have to travel 70 km in less than 45 minutes. With this daunting task in front of them, the film showcases the hazardous driving of the protagonist, and how people will let both the safety of themselves but also the safety of others waiver when the thrill for speed is there.

A SUNDAY IN HELL
Dir.Jorgen Leth
Documentary, 1h51min
*in original language with subtitles in EnglishEvent Details