,

KINO // Sīrijas ķēniņienes (Queens of Syria)

26.01.17 @ 19.00

KINO: CILVĒKTIESĪBAS
NOVEMBRA TĒMA: Identitāte

Sadarbībā ar BRITU PADOMI Latvijā

Sīrijas ķēniņienes (Lielbritānija, Jordāna, Apvienotie Arābu emirāti, 2014)
Rež.Jasmīna Feda
Documentary, 1h10min
*angļu valodā

Sešdesmit sīrietes dzīvo trimdā Amānā, Jordānijā. 2013. gada rudenī viņas apvienojās, lai uzvestu savu versiju Eiripīda “Trojietēm”, kas uzrakstītas 415.gadā pirms mūsu ēras, – sengrieķu traģēdijai par sieviešu rūgto likteni karā. Piecas nedēļas pirms pirmizrādes viņu ir 40, četras – jau tikai 30…. Visām tā būs pirmā pieredze uz skatuves, un līdz brīdim, kad viņas stāsies uz skatuves, ir palikušas vien sešas nedēļas, un tad uz viņām lūkosies simtiem skatītāju.

Rezultāts ir pārsteidzošs antīkā, pārlaicīgā un personīgā apvienojums. Oriģinālo lugas tekstu papildina sieviešu monologi, stāsti par piedzīvoto, kas pārsteidzoši līdzinās trojiešu sakropļotajiem likteņiem vairākus tūkstošus gadu senā pagātnē. Lugas iestudējuma process izvēršas ļoti emocionāls, tas ir pilns izaicinājumu, tiek uzplēstas senas rētas, tādēļ dažbrīd draud izjukt arī pats projekts.
Abudabi kino festivālā Jasmīna Feda saņēma balvu kā labākā arābu pasaules režisore, filma bija nominēta arī kategorijā „labākā dokumentālā filma”.

VIETU SKAITS IEROBEŽOTS – LŪDZAM IERASTIES SAVLAICĪGI, LAI GARANTĒTU SĒDVIETU UN IEEJU

Atbalsta VKKF
—-

CINEMA: HUMAN RIGHTS
NOVEMBER TOPIC: Identity

In collaboration with BRITISH COUNCIL in Latvia

Queens of Syria (UK, Jordan, United Arab Emirates 2014)
Dir.Yasmin Fedda
Documentary, 1h10min
*in English

The documentary feature Queens of Syria tells the story of sixty women from Syria, all forced into exile in Jordan, who came together in Autumn 2013 to create and perform their own version of the Trojan Women, the timeless Ancient Greek tragedy all about the plight of women in war.

What followed was an extraordinary moment of cross-cultural contact across millennia, in which women born in 20th century Syria found a blazingly vivid mirror of their own experiences in the stories of a queen, princesses and ordinary women like them, uprooted, enslaved,and bereaved by the Trojan War.

LIMITED NUMBER OF SEATS – PLEASE ARRIVE IN TIME TO GUARANTEE A SEAT AND ENTRANCEEvent Details