,

Kino klubs Kokons. Radošo personu atbalsta stipendijas

25.02.19 @ 06.30

Pirmdien, 25. februārī, plkst. 18:30 Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15, Kino kluba KOKONS ietvaros notiks informatīvs seminārs par Radošo personu atbalsta stipendijām. Seminārā jautājumu un atbilžu veidā būs iespēja uzzināt visu par radošu personu atbalsta stipendijām un radošās personas statusu.

Semināru vadīs LKS priekšsēdētāja Ieva Romanova. Sarunā piedalīsies un uz interesentu jautājumiem atbildēs Radošo personu atbalsta koordinatore Aija Dimza.

Tēmas:
– Radošo personu atbalsta stipendiju veidi
– Atbasta saņemšanas kritēriji
– Radošās personas statuss

Kino kluba KOKONS pasākumi ir bez maksas un brīvi atvērti visiem interesentiem.

___

12. Saeima 2018. gada 29.septembrī pieņēma grozījumus Radošās personas statusa un profesionālo radošo organizāciju likumā, kuri stājās spēkā 2018.gada 16.oktobrī.
https://likumi.lv/ta/id/301949-grozijumi-radoso-personu-statusa-un-profesionalo-radoso-organizaciju-likuma

Pirmkārt- ir paaugstināts minimālo ienākumu slieksnis, kas ļauj radošajām personām pretendēt uz tā saucamajām dīkstāves stipendijām – 430 Eur mēnesī, 3-6 mēnešu garumā. Līdz oktobrim tā bija puse no minimālās algas, bet tagad divas trešdaļas, proti- 322,5 eiro vidēji 3 mēnešos pirms pieteikuma iesniegšanas, (bruto, t.i. summa pirms nodokļu nomaksas).

Otrkārt – radošās personas, kuras nav pastāvīgās darba attiecībās, var pretendēt uz slimības atbalstu 10 dienas, neatkarīgi no ienākumu apjoma.

Treškārt – minimālo ienākumu slieksnis ir atcels radošo profesiju senioriem. Vienreizējo atbalstu ārstniecības izdevumu, zāļu iegādes kompensācijai un sadzīves apstākļu uzlabošanai – īres un komunālo maksājumu kompensācijai var piešķirt visiem pensionāriem, kuri iesniegs pieteikumus, pievienojot apmaksāto izdevumu kvītis vai čekus, kuros norādīts vārds un personas kods un kuri apmaksāti 6 mēnešu laikā pirms pieteikuma iesniegšanas. Maksimālā kompensācijas summa 2560 Eur.

Pieteikuma veidlapas un atbalsta programmas Nolikums pieejams VKKF mājas lapā http://www.kkf.lv/index/rado%C5%A1o-personu-atbalsta-pas%C4%81kumu-programma.html

Pieteikumu iesniegšana katra mēneša beigās vai pašā sākumā ( vēlams līdz 4.-5.datumam) – biedrības “Latvijas Radošo savienību padome” birojā, Rīgā, Baznīcas ielā 37 – 3, e-pasts atbalsts@makslinieki.lvEvent Details