,

Kino klubs Kokons // Diskusija: Mākslinieks kino filmā

13.12.16 @ 18.00

Otrdien, 13. decembrī 18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, kino kluba KOKONS ietvaros aicinām visus interesentus uz diskusiju / lekciju MĀKLINIEKS KINO FILMĀ / PRAKSE, UZDEVUMI, PRIEKŠSTATI PAR PROFESIJU.

KOKONA lekcijas vadītājs būs māklinieks un režisors Jurģis KRĀSONS, kas šobrīd Latvijā ir ražīgākais spēlfilmu mākslinieks un radoši izpaužas arī kā animācijas filmu režisors un mākslinieks. Jurģis KRĀSONS diskusijā dalīsies savā spēlfilmu mākslinieka darba pieredzē, atklājot savas profesijas nozīmīgumu, iespējas un uzdevumus filmas tapšanas procesā.

Kino vēsturē un kritikā pastāv mākslinieka darba pētāmības problemātika. Mākslinieka darbs filmās tiek mazāk apskatīts kā režisora vai operatora darbs. Mākslinieka darbs bieži vien skatītājam tiek uzskatīts par pašsaprotamu, tas ir zinātniski un teorētiski mazāk apzināts. Filmas mākslinieciskie paņēmieni bieži vien tiek uzskatīti par režisora rokrakstu, bet cik lielu lomu attēla vizuālajā izskatā un dramaturģijā ienes mākslinieks?

Kino klubs KOKONS ar Jurģa KRĀSONA diskusiju MĀKLINIEKS KINO FILMĀ vēlas pievērst uzmanību filmas mākslinieka profesijas komplicētajai dabai, ļaujot diskusijas dalībniekiem tuvāk iepazīt mākslinieka profesiju kinomākslā. Latvijas Kinematogrāfistu savienība īpaši aicina diskusijā piedalīties kino nozares studentus un jaunos profesionāļus!

Jurģis KRĀSONS ir mākslinieks rež. Lailas Pakalniņas filmām “Ausma”, “Picas”, “Klusums”, “Akmeņi”, “Ķīlnieks” u.c., viņš ir mākslinieks rež. Jevgeņija Paškēviča topošajai filmai “Ko zina klusā Gerda” un “Golfa straume zem ledus kalna”, režisores Ināres Kolmanes filmā “Mona” un citām augsti novērtētām spēlfilmām.
Sīkāka informācija par Jurģa KRĀSONA daiļradi šeit:

Cilvēki


http://www.kinoskola.lv/lat/kinoskola/lektori_un_vieslektori/?lector=16
http://www.arterritory.com/lv/dzivesstils/kino/1044-norit_lielos_kristapus_/

Publicitātes plakāta fotogrāfijas autore: Agnese Zeltiņa

Par KOKONU — >
Latvijas Kinematogrāfistu savienība šā gada pavasarī ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka jaunu projektu – KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus.

Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.
Paldies par atbalstu Kultūrkapitāla fondam!Event Details