,

Kino klubs Kokons / Diskusija: Kostīmu mākslinieks kino filmā

23.01.17 @ 18.00

Pirmdien, 23. janvārī, plkst.18:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, kino kluba KOKONS ietvaros aicinām visus interesentus uz diskusiju KOSTĪMU MĀKLINIEKS KINO FILMĀ / PRAKSE, UZDEVUMI, PRIEKŠSTATI PAR PROFESIJU.

KOKONA lekcijas vadītāja būs kostīmu mākliniece un mākslas zinātniece Skaidra DEKSNE, viņai ir 55 gadu pieredze tērpu veidošanā, šobrīd arī sava Modes dizaina meistardarbnīca.

Diskusijas dalībnieces: Sandra SILA, Ieva JURJĀNE, Evija DŽONSONE, Līga KRĀSONE

Diskusijas viesi dalīsies savā pieredzē par spēlfilmu kostīmu mākslinieka darbu, atklājot savas profesijas nozīmīgumu, iespējas un uzdevumus filmas tapšanas procesā.

Kino klubs KOKONS ar diskusiju KOSTĪMU MĀKLINIEKS KINO FILMĀ vēlas pievērst uzmanību filmas kostīmu mākslinieka profesijas komplicētajai dabai, ļaujot diskusijas apmeklētājiem tuvāk iepazīt kostīmu mākslinieka profesiju kinomākslā. Latvijas Kinematogrāfistu savienība īpaši aicina diskusijā piedalīties kino nozares studentus un jaunos profesionāļus!

Kino vēsturē un kritikā pastāv kostīmu mākslinieka darba pētāmības problemātika. Māklinieka darbu apskatījām iepriekšējā KOKONA diskusijā, tagad pievērsīsimies KOSTĪMU MĀKLINIEKA darbam. Kostīmu mākslinieka darbs bieži vien tiek uzskatīts par pašsaprotamu, tas ir zinātniski un teorētiski mazāk apzināts kino kontektā Latvijā. Filmas kostīmu mākslinieka darbs bieži vien tiek uzskatīts par režisora vai mākslinieka rokrakstu, bet cik lielu lomu attēla vizuālajā izskatā , varoņu raksturā un dramaturģijā ienes kostīmu mākslinieks?

Par diskusijas viesiem:

Kostīmu māksliniece Skaidra DEKSNE par savām vizītkartēm sauc filmas „Emīla nedarbi”, „Ziemassvētku jampadracis”, „Dzīvīte”, „Mans draugs – nenopietns cilvēks”. Viņa ir kostīmu māksliniece arī filmai “Vilkatis Toms” (Ēriks Lācis, 1983). Māksliniece saka: „Mans režisors bija Varis Brasla. Mēs satikāmies „Pavasara ceļazīmēs”, filmās „Novēli man lidojumam nelabvēlīgu laiku”, „Mērnieku laiki”, „Aija”.

Savukārt diskusijas dalībniece Sandra SILA ir topošās filmas “Nameja gredzens” kostīmu māksliniece. Kā kostīmu māksliniece viņa ir veidojusi kostīmus filmām “Sapņu komanda 1935” (A. Grauba, 2012), “Rīgas sargi” (A. Grauba, 2007), “Dancis pa trim” (A. Krievs, 2011), “Rūdolfa mantojums” (J. Streičs, 2010), “Klucis, nepareizais latvietis” (P. Krilovs, 2008) u.c.

Diskusijā piedalīsies arī filmas “Melānijas hronika” (V. Kairišs, 2016) kostīmu māksliniece Ieva JURJĀNE. Māksliniece, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ieva JURJĀNE atzīst: „Kad es strādāju kino, man gribas arī tajā kaut ko no operas lielās formas, no lielajām operu tēmām.” Ieva Jurjāne strādājusi par mākslinieci-inscenētāju un kostīmu mākslinieci Viestura Kairiša filmās „Tumšie brieži” (2006), „Romeo un Džuljeta” (2004) u.c.

Evijai DŽONSONEI ir liela pieredze reklāmu veidošanā, kā kostīmu māksliniece viņa ir strādājusi filmā “Sēņotāji” (I. Tontegode, 2013), “Gaismas zīmes” (I. Kunga, 2010), “Pērku jūsu vīru” (J. Cimmermanis) u.c. Evija DŽONSONE ir viena no kino profesionāļiem, kas atbalsta jaunos kino režijas studentus. 2016. gada Kino festivālā LIELAIS KRISTAPS studentu filmu konkursā uzvarēja K. Lesiņa filma “Konvertīti”, kurā DŽONSONE bija kostīmu māksliniece.

Līga KRĀSONE ir filmas “Es esmu šeit” (R. Vimba, 2016) kostīmu māksliniece. Filma “Es esmu šeit” joprojām turpina priecēt ar balvām un atzinību starptautiska līmenī. Līgas KRĀSONES darba bagāžā kā kostīmu māksliniecei ir vairākas L. Pakalniņas filmas – “Picas”, “Klusums”, “Uguns”, “Ķīlnieks”, “Ūdens”, I. Kolmanes filma “Mona” (2012), A. Miziša filma “Medības” (2009) u.c.

Par KOKONU — >
Latvijas Kinematogrāfistu savienība šā gada pavasarī ar lielu kino profesionāļu atsaucību aizsāka jaunu projektu – KOKONS. Kino klubs KOKONS ir veidots kā vieta, kur filmu veidotājiem brīvā atmosfērā ir iespēja regulāri satikties, diskutēt un apmainīties viedokļiem par kino procesu Latvijā, tā veidošanos un rezultātiem. Arī jaunajiem kino studentiem šī ir vieta iepazīt profesionālo vidi, mācīties no pieredzējušākajiem kolēģiem un veidot jaunus kopīgus projektus.

Kino kluba KOKONS pasākums ir bez maksas un atvērts visiem kino interesentiem.
Paldies par atbalstu Kultūrkapitāla fondam!Event Details