,

Kino // Kino pasaules glābējiem

22.02.18 @ 19.00

KINO: CILVĒKTIESĪBAS
BEZMAKSAS

Kā mūsu ikdienas darbības tepat Latvijā ietekmē notikumus pavisam citās pasaules malās? Un kā notikumi, kas norisinās nebūt ne te, ietekmē mūsu ikdienas ritmu? SākoT no 22. februāra, katru mēnesi, sadarbībā ar biedrību “Zaļā brīvība” rādīsim dokumentālo filmu ciklu “Kino pasaules glābējiem”.

SENEGĀLA. DŽAMAGENAS STĀSTS
Rež. Kārlis Lesiņš
Dokumentālā filma, 25min, Latvija
*latviešu valodā

Āfrikas valsts Senegāla tiek uzskatīta par vienu no attīstītākajām un stabilākajām vietām reģionā. Tomēr kāda īsti ir cilvēku ikdiena Rietumāfrikā – pat tad, ja valda miers? Lai to noskaidrotu, Woodpecker Pictures dodas uz vienu no Dakāras piepilsētām, kur tiekas ar skolotājiem, zvejniekiem un arī šamaņiem.

MĀLA BĒRNI
Rež.Kārlis Lesiņš
Dokumentālā filma, 40min, Latvija
*latviešu valodā

Līdz ar Nepālas iedzīvotāju skaita pieaugumu un valsts urbanizāciju, celtniecība ir kļuvusi par šīs valsts trešo lielāko ekonomikas sektoru. Augošais pieprasījums pēc celtniecības materiāliem ir veicinājis ķieģelu cepļu veidošanos un nepieciešamību pēc lēta darbaspēka. Bieži vien šajos cepļos tiek nodarbinātas ģimenes ar visiem bērniem, kuri tā rezultātā neapmeklē skolu un strādā smagos apstākļos. Šie bērni zaudē izredzes uzlabot savu nākotni un samazina savas iespējas vēlāk darba tirgū pacīnīties par labākiem apstākļiem. Filmas veidotāji tikās ar organizāciju “Brick Clean Network”, kas cenšas izmainīt un uzlabot šo bērnu dzīves stāvokli, bet ne visas ģimenes ir gatavas sadarboties.

Kino projektu atbalsta VKKFEvent Details