,

Kino // Balons Allāham

07.12.17 @ 19.00

KINO: CILVĒKTIESĪBAS
BEZMAKSAS

Sadarbībā ar Norvēģijas vēstniecību Rīgā un Norvēģijas filmu institūtu:

Balons Allāham (Norvēģija, 2011)
Rež.Nefise Özkal Lorentzen
Dokumentālā filma, 58min
*oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā

Kad norvēģu-turku izcelsmes režisore Nefise bija maza, viņa mēdza sūtīt vēstules ar balonu Allāham. Tagad viņa grib nosūtīt balonu, lai mainītu sieviešu lomu musulmaņu kultūrā.

Režisore dodas ceļa, lai no jauna atrastu viņas vecmāmiņas islāmu. Filmā režisores ceļojums mijas ar sapņiem. Režisore piedzīvo Kairas, Stambulas un Oslo daudzveidību, tiekoties ar Nawal El Saadawi, Gamal Al Banna un Asma Barlas. Ejot cauri labirintam, Nefisei arvien skaidrāka kļūst saikne starp reliģiju un sieviešu apspiestību.

Kino projektu atbalsta VKKF
—–
CINEMA: HUMAN RIGHTS
FREE

In collaboration with Royal Norwegian Embassy in Riga and Norwegian Film Institute:

A BALLOON FOR ALLAH (Norway, 2011)
Dir.Nefise Özkal Lorentzen
Documentary, 58min
*in original languages with subtitles in English

Norwegian-Turkish filmmaker Nefise decides to send a balloon letter to Allah in order to change the role of women in the Muslim culture.

Following her grandmother’s Sufi path, she goes on a quest to find grandma’s Islam. The film shuttles between her actual journey and her dreams. She experiences the diversity of Cairo, Istanbul and Oslo by meeting Nawal El Saadawi, Gamal Al Banna and Asma Barlas. As she strolls through this maze, the link between the three Abrahamic religions and the oppression of women becomes clear to her.

Cinema project is supported by VKKFEvent Details