,

Kaņepes Kultūras centram 5 / Kad pienāks latviešiem tie laiki?

20.04.17 @ 18.00

Ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 18:00 “Satori” diskusijā “Kad pienāks latviešiem tie laiki?” Kaņepes Kultūras centrā par pašmāju literatūras pievilcību starptautiskajā grāmatu tirgū Ilmāra Šlāpina vadībā sarunāsies nozares eksperti: Ieva Lešinska, žurnāliste, tulkotāja, redaktore, angļu valodā pārnesusi gan Jāņa Joņeva romānu “Jelgava ’94”, gan Čaka poēmu “Mūžības skartie”; Guntars Godiņš, viens no aktīvākajiem tulkotājiem no somu un igauņu valodas Latvijā; Alīse Nīgale, bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un Mazs” vadītāja; Inga Bodnarjuka-Mrazauskas, projekta “Latvija Londonas grāmatu tirgū” vadītāja.

Kā būsiet jau pamanījuši, Kaņepes Kultūras centram tuvojas 5 gadu jubileja. 5 gadi — tas ir daudz. Ilgi domājām, kā lai šo notikumu atzīmē. Sapratām, ka vēlamies to darīt tikai un vienīgi kopā ar jums – tiem, kas šos piecus gadus ir bijuši mums līdzās, atbalstījuši, kuriem savukārt mēs esam devuši pozitīvas emocijas un platformu, no kuras tapt sadzirdētiem. Domājot, kā vēlamies šo piecgadi atzīmēt, uzrunājām mūsu draugus un aicinājām viņus dāvināt mums kvalitatīvu saturu, kas reflektētu par šo laiku, ko esam pavadījuši kopā.

Paldies tiem, kas atsaucās, esam ārkārtīgi priecīgi, ka ar jūsu palīdzību mēs varam izveidot kaut ko tik lielisku kā Kaņepes Kultūras centra piecgades nedēļu! Draugu dāvanas ir dāvanas ne tikai Kaņepes Kultūras centram, tās ir dāvanas mums visiem. Baudīsim kopā un kopīgi arī palīdzēsim mūsu ēkai tapt tādai, kurā prieks atgriezties!

Šoreiz aicinām uz Satori diskusiju. Ko Latvija var piedāvāt ārvalstu lasītājam? Kā mums trūkst, lai mēs tiktu pamanīti, tulkoti un izdoti citās pasaules malās? Vai latviešu literatūra var piesaistīt uzmanību ar savdabību, nacionālās kultūras, vēstures tēmām, vai arī tai jākļūst konvertējamai un saprotamai globālās literatūras kontekstā? Kur šobrīd ir latviešu literatūras spēks?

Diskusija latviešu valodā.

Ieeja mājā 1 EUR, ziedojums Kaņepes Kultūras centra dārza labiekārtošanai


As you may have already noticed, Kanepes Culture center is celebrating 5-year anniversary.

5 years – it’s a lot. We were thinking a lot about what we want to do during this week. And we understood that we want to do it only together with you – with those with whom we have been together all these years.
So we reached out to our friends and asked them for support in creating a wonderful week, that would reflect on the time that we have spent together.

Thank you to those who responded, we are extremely happy that with your help we can create something as great as this celebration.

These gifts are not only to KKc, but to all of us!
With their gifts and your support, we can grow and create even nicer atmosphere that all of can enjoy!
What can Latvian literature offer to the rest of the world? Can Latvian literature attract foreign readers with its originality or its historical topics? What do we need to the world to notice our work more?
Ilmārs Šlāpins together with industry experts will discuss these problems on April 20th.

Discussion will be held in Latvian.

Entrance in the house 1 eur – donation for KKc gardenEvent Details