,

Kad dzīvosim pārdomātā, zaļā un tīrā Rīgā?

09.10.19 @ 19.00

Jauniešu* diskusiju vakari.

Kāpēc pilsētas pašvaldības nevar izveidot #pilsētu #visiem – ērtu un tīru?
Kas ir #pilsētvide un kā tā veidojas?
Kā mēs varam mainīt mūsu #pilsētu uz labāko pusi?

*jaunieši 15-30 g. v.
Ierašanās 19:00, pasākums sākas 19:30
IEEJA BEZ MASKAS!

Šī diskusiju vakara viesis būs Renārs Felcis, sociālo zinātņu doktors, Latijas Universitātes pasniedzējs, pētnieks. Veic pētījumus vides zinātnē, vides socioloģijā un dabas resursu socioloģijā.

Kādēļ Latvija tik ļoti atpaliek no modernās Rietumeiropas standartiem par ērtu, sakārtotu un tīru pilsētu? Kas ir Viļņas un Tallinas veiksmes pamatā, kāpēc kaimiņi var realizēt ērtu pilsētvidi, bet mēs kavējamies? Atkritumu apsaimniekošana un Tīrīga, veloinfrastruktūra un gājējiem droša pārvietošanās, koki, krūmi un apstādījumi, bedres, tukšie Rīgas pašvaldībai piederošie grausti, ērta sabiedriskā transporta kustība un vēl un vēl un vēl? Tik daudz jautājumi, kas jāsakārto, bet solījumi kaut ko mainīt paliek vārdos, bet ne darbos. Vai atbildes varam rast nevēlēšanā vai negribēšanā to mainīt? Kādas intereses tiek realizētas un vai iespējami kopīgā labuma, nevis pašlabuma meklējumi? Uz šo notikumu fona ir viegli pazaudēties, tāpēc ir jāsaprot: “Kāda īsti ir mana loma tajā visā?”
Tādēļ, tiekamies 9. oktobrī, un Renārs Felcis kopā ar mums cetīsies saprast kāda ir reāla situācija un kas ir mūsu spēkos.

Jebkurš cilvēks šajā pasaulē ir radīts ar savu iekšējo unikālo potenciālu, lai realizētu sevi un dāvātu to pasaulei. Tikai atklājot, apzinoties un pilnveidojot savu potenciālu, tiek atklāta patiesā dzīves jēga. Mēs visi esam dažādi un dažādi redzam šo pasauli.
Jauniešu diskusiju vakari piedāvā kopīgi tikties un runāt par dažādām, pasaulē svarīgām tēmām, lai dalīties uzskatos, iedvesmoties, un stiprināt savu viedokli. Šī ir fantastiska iespēja iepazīties ar citiem mērķtiecīgiem un domājošiem jauniešiem. Paplašinisavu redzes loku, un labi pavadi laiku.

Jauniešu biedrība Momentum LatviaEvent Details