,

Kā medijos tiek atspoguļots latvju vīrietis?

01.01.70 @ 20.00

[ad_1]

Forums CELIES rudens paneļdiskusiju ciklu noslēdz ar sarunu par maskulinitātes atspoguļojumu mēdijos Latvijā.

Paneļdiskusija un tai sekojošā saruna galvenokārt balstīsies uz aktuāliem jautājumiem ar fokusu uz Latvijas realitāti – Kāda veida vīrišķība ir attēlota Latvijas medijos? Ko tas saka par mūsu sabiedrību?

Paneļdiskusijas dalībnieki Marita Zitmane (LU SZF), Agnija Antanoviča (žurnāliste) un Kārlis Arājs (žurnālists) moderātores Elizabetes Palasiosas pavadībā diskutēs par un vīriškību medijos, kā arī atbildēs uz auditorijas uzdotajiem jautājumiem diskusijas otrajā daļā.

Vairāk par paneli:
Marita Zitmane – LU SZF Komunikācijas zinātņu nodaļas docente. Vairāku pētījumu par dzimtes atspoguļojumu medijos un reklāmā autore. Pasniedz studentiem kursus par dzimtes studijām un medijiem, kā arī darbojoes kā dzimumu līdztiesības eksperts dažādos pētījumos.

Agnija Antanoviča – Žurnāliste, kura raksta par veselības un labklājības jautājumiem, tostarp par dzimumu līdztiesību un cilvēktiesībām. Personīgās intereses ir sieviešu pārstāvība politikā, feminisms, dzimumu līdztiesība un citi ar cilvēktiesībām saistīti jautājumi. Uzsver, ka strādājot medijos, kā arī esot aktīvai to patērētājai redz sieviešu un vīriešu atšķirīgo atspoguļojumu, kas, viņasprāt, ļoti spilgti atspoguļo arī kopējo sabiedrības noskaņojumu, kurā nereti valda augstas un ļoti konkrētas prasības no abu dzimumu pārstāvjiem, kā arī virkne daudz un dažādu stereotipu, kas tikai kultivē ideju par "stirpo" un "daiļo" dzimumu.’'

Kārlis Arājs – Žurnālists, kas strādā ziņu aģentūrā LETA, bet šeit pauž personīgo viedokli. Ikdienā raksta par tieslietām un pievērš uzmanību citu rakstītajam. Īpaši interesē tas cik dažādi tiek atspoguļoti dažādu dzimumu veiktie pārkāpumi, kādi īpašības vārdi tiek izmantoti raksturojot noziedzniekus un tamlīdzīgi. Brīvā laikā mēdz palasīt materiālus par mediju teoriju un feminismu.’’

——-
Ja vēlies būt daļa no atvērtas un intelektuālas sarunas par un ap feminismu un maskulinitāti – NĀC!

Foruma CELIES paneļdiskusiju projekts tiek īstenots ar Friedrich-Ebert-Stiftung Baltic States atbalstu.

“Sarunas par vīriešiem” tiek īstenotas Centra MARTA projekta “ Drosme rūpēties! Vardarbības prevencija jauniešu vidē”, kuru finansē OAK Foundation.

Starts at: 2018-11-13 20:00:00
Ends at: 2018-11-13 21:30:00Event Details