,

Eiropas Kinoakadēmijas labāko filmu seansi

11.02.20 @ 17.00

EFA Shorts 2019 – iespēja pieredzēt izcilus laikmetīgā Eiropas kino mākslas darbus. Programmā ietverta izlase no 20 European Short Film nominācijai izvirzītajām īsfilmām – katra no filmām tikusi izvirzīta kandidatūrai European Film Awards no ievērojamiem Eiropas īsfilmu festivāliem.

 

SHORT MATTERS III
11.02.2020. plkst. 17.00-19.00

🔴 PĀRMĒRĪBA MŪS IZGLĀBS, Morgane Dziurla-Petit, Zviedrija, dokumentālā filma
Sarajevas īsfilmu festivāla izvēle
Medību sezonas sākums un diskusija iereibušu poļu strādnieku starpā – notikumu kombinācija, kas kalpo par cēloni uzbrukuma draudu brīdinājuma signāla ieslēgšanai kādā mazā Ziemeļfrancijas ciematā.

🔴 SVARCĒLĀJS (SZTANGISTA), Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraina, Polija, spēlfilma
Drama Short Film īsfilmu festivāla izvēle
Profesionāls svarcēlājs Petro gatavojas nozīmīgām sacensībām. Pirms sacensībām Petro saņem traģiskas ziņas, kas liek viņam pieņemt sarežģītu lēmumu. Svarcēlāja iekšējais konflikts atklāj viņu kā daudz sarežģītāku būtni – ne tikai mehānisku muskuļu grēdu.

🔴 REKONSTRUKCIJA (REKONSTRUKCE), Jiří Havlíček Ondřej Novák, Čehija, spēlfilma,
Motovunas īsfilmu festivāla izvēle
Olda (17) ir apsūdzētais, kurš gaida notiesāšanu nepilngadīgo ieslodzījuma vietā. Policijas izmeklēšanas gaitā monotonajā cietuma dzīvē pakāpeniski ielaužas atmiņas. Nevainīga vasaras brīvlaika nakts izvērtās nežēlīgā izklaidē, kas rezultējās traģiskā nāvē.

🔴 KUSTĪBAS BRĪVĪBA, Maroan el Sani Nina Fischer, Vācija, eksperimentālā filma
Roterdamas īsfilmu festivāla izvēle.
Atsaucoties uz 1960. gada Romas olimpisko maratonu, kurā etiopietis Abebe Bikila izcīnīja Āfrikas pirmo zelta medaļu, skrienot basām kājām un kļūstot par sporta leģendu un Āfrikas simbolu, kas šajā laikā pakāpeniski atbrīvojas no koloniālisma, mākslinieki ir pielāgojuši šo kontekstu Romas pretrunīgi vērtētajā funkcionālisma arhitektūras vidē. Šīs ir citādas sacensības – tajās iesaistīti bēgļi un imigranti, cīnoties par “pārvietošanās brīvību”.

Biļetes: http://www.bezrindas.lv

Cena iepriekšpārdošanā – 5 eiro, ar skolēnu, studentu, pensionāru atlaidi – 3.50 eiro.
Cena pasākuma dienā – 7 eiro, ar skolēnu, studentu, pensionāru atlaidi – 3.50 eiro.
Ieeja visos konkursa programmas seansos – bez maksas.

Biļetes pieejamas šeit –
https://www.bezrindas.lv/lv/2annas-isff-2020-eiropas-kinoakademijas-labako-isfilmu-seansi/7743/?fbclid=IwAR3nkM5GIwhJLZ9UAseDwu_vhEz2myjhdzLNIZDQrlmHGWHRvzekgy2MLP4

Festivāla galveno balvu nodrošina Latvijas Mobilais Telefons.
Balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam nodrošina filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBrental.eu / Camera Rental un BBPostHouse.
2ANNAS atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Nacionālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Express, Kaņepes Kultūras centrs, kafejnīca Austra, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero PR & Integrated Marketing , RadioNABA, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, Folkklubs Ala Pagrabs un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” un golfa klubs Golf Club Viesturi.Event Details