,

Džeza diena // meistarklase & jam session

01.05.19 @ 15.00

2011. gadā UNESCO oficiāli atzina 30. aprīli par starptautisku džeza dienu ar mērķi uzsvert džeza žanru un tā diplomātisku lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Šobrīd Latvijas mūzikas vide paver plašas iespējas kvalitatīva produkta izveidošanai un virzīšanai pasaules tirgū. Te pastāv un darbojas daudz augsta līmeņa džeza žanra profesionāļi un entuziasti, ir izveidojusies spēcīga un profesionāla džeza kopiena, kas vieno gan mūziķus, gan klausītājus. Starptautiskā Džeza diena tiek rīkota ar mērķi parādīt džeza žanra daudzveidību un daudzkrāsainumu valstī, kā arī sniegtu mūziķiem iespēju izvirzīties starptautiskajā arēnā. Pateicoties organizatoriem, Latvija ir oficiāli atzīta par UNESCO International Jazz Day pasaules kustības dalībnieci.
Projektu īsteno apvienība Wise Music Society, kuras misija ir palīdzēt klausītājiem atrast jaunu mūziku, nodrošinot, lai tā ir WISE jeb patiesi kvalitatīva, bet mūzikas grupām — rast pielietojumu tam, ko tās dara, un iekarot jaunu mērķauditoriju. Apvienības mērķis – veidot stipru un saliedētu mūzikas kopienu, kas apmainītos ar pieredzi, rīkotu un baudītu kopīgus pasākumus un veidotu mūziku saprotamu un pieejamu mūzikas mīļiem.
2019. kļūs par sesto gadu, kopš Latvija svin Starptautisko Džeza dienu — tās izskaņā, 1. maijā, Kaņepes Kultūras centrā risināsies Kristin Korb meistarklase (angļu valodā), un vakara daļā — īpašais jam session!
http://www.jazzday.lv
http://www.jazzin.lv

Ir tikai daži basisti, kuri prot dziedāt, un vēl mazāk tādu, kuri dara to patiesi labi. Kristin Korb (ASV/DK) ir viena no māksliniekiem, kuri liek klausītājam aizmirst par to, ka spēlē basu, brīdī, kad var dzirdēt viņas kristāldzidro balsi. Iedvesmota ar laikmetu, kad mūzika bija romantiska un lika mesties dejā, Kristin iemieso šo garu un aizved klausītājus tālāk garajā mūzikas pastaigā.
Kristin guva mūzikas izglītību Austrummontānas koledžā un mācījās klasisko basu Kalifornijas universitātē Sandiego. Viņa studēja pie Reja Brauna (Ray Brown), ar kuru ierakstīja debijas albumu 1996. gadā.
Mūziķe pasniedza Dienvidkalifornijas universitātē, esot vokālās džeza mācības koordinatore, Grosmontas koledžā, kā arī bija Džeza nodaļas direktore Centrālās Vašingtonas universitātē. Kristin joprojām pasniedz universitātēs, džeza nometnēs un festivālos. Esot Starptautiskās basistu asociācijas prezidente, Korb bija mākslieciskā direktore ISB konvencijā Ročesterā, Ņujorkā, 2013. gadā.
2016. gadā klājā nācis viņas astotais ieraksts «Beyond the Moon». Kristin regulāri apceļo pasauli, uzstājoties ar tādiem džeza māksliniekiem kā Llew Matthews, Kim Richmond, Pete Christlieb, Jeff Hamilton, Alex Riel un Jan Lundgren.
http://www.kristinkorb.com

Kristin Korb meistarklase: 15.00 – 18.00
Jam session: 20.00 – … (pēdējam spēlētājam)Event Details


  • Starts
    01.05.19 @ 15.00