,

Dokumentālās svētdienas // M

26.01.20 @ 18.00

M
Režija: Jolanda Zaubermane
Francija
2018, 106 min
Filma tiks izrādīta ar subtitriem angļu valodā

Filmas galvenais varonis paver slepenas durvis uz viņa dzimto pilsētu Bnei-Braku, kurā mīt “melnā ģērbti vīrieši”, un kura ir ultra ortodoksālo ebreju vispasaules galvaspilsēta. Viņš atgriežas nozieguma vietā – pilsētā, kurā viņš tika seksuāli izmantots visu savu bērnību. Tomēr vienlaicīgi viņš atgriežas arī vietā, kuru viņš tik ļoti mīlējis. Filma ir kā neparedzamu pavērsienu un satikšanos bagāts rituāls, kurš ved uz samierināšanos.

Pēc Jolandas Zaubermanes režisētās filmas “M” noskatīšanās nav iespējams palikt vienaldzīgam. Filma apbur skatītājus ar sirdi plosošu vaļsirdību, atklāj prātam neaptveramas šausmas un reizē atgādina mums, ka arī upuri var kļūt par varoņiem.

https://www.youtube.com/watch?v=M8SyKA6Kt0M

Pasākums rīkots sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.
Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUR
____

M
Director: Yolande Zauberman
France
2018, 106 min
With ENG subtitles

Menahem Lang beckons us through a secret door to discover his home town, Bneï Brak, “the city of the men in black”, the world capital of ultra-Orthodox Jews. He’s going back to a crime scene: it was here that he was raped all throughout his childhood. But it’s also a return to the places he loved so much, a rite of passage peppered with incredible encounters and rediscovered rituals… A reconciliation of sorts.

It’s impossible to remain indifferent to the film M by Yolande Zauberman, which enchants its audience with its ambiguous and cruel candour, and which manages to shed light on an utter horror, as if to remind us that victims can be heroes, too.

https://www.youtube.com/watch?v=M8SyKA6Kt0M

Event is created with the support of the French Institute in Latvia.
Tickets: 4 EUR online or at the entrance. Special discount for students and seniors, one ticket price: 3 EUR.Event Details