,

Diskusija. Neprāts kino

03.01.18 @ 18.30

LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt” savu 13. sezonu atklās jau 10. janvārī un pievērsīsies neprāta tēmai. Taču pirms tam – aicinām uz publisku diskusiju par šo tēmu, lai ieskicētu, kādas ir attiecības starp kino un neprātu.

Kino ir ne tikai suģestējoša, bet arī neprātīga māksla jau kopš dzimšanas brīža. Acu apmāns, vizuālas narkotikas, kas dažkārt ļauj redzēt to, kas nav acīm saskatāms, un dzirdēt to, kas nav pateikts…
Par neprātīgu var saukt tik dažādu kino – no nopietniem un jau par klasiku atzītiem darbiem līdz formā un saturā vieglākiem eksperimentiem. Par neprātu runā filmas, kas attēlo prāta zaudēšanu, filmas, kas savā struktūrā ir neprātīgi eksperimenti ar formu un skatītāju iecietību, un filmas, kas kalpo par neprātīga laikmeta iemūžinātājām, dokumentējot pārmaiņas un gaisā virmojošo elektrizējošo uzdrošināšanos.

Neprāta valdzinājums ir labi saprotams – tas ļauj kino veidotājiem ne tikai runāt par nopietnām un sarežģītām tēmām, veicinot vajadzīgu diskusiju par sabiedrības attieksmi pret garīgām novirzēm, bet arī uzdrīkstēties kino veidot citādi, varbūt pat brīvāk, ļaujot pašiem kļūt kontrolēti neprātīgiem kameras otrā pusē.

Diskusijā piedalīsies Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus, kino zinātnieks Viktors Freibergs, kino režisors Raitis Ābele, LU psiholoģijas nodaļas vadītājs profesors Ivars Austers un žurnāla “Kino Raksti” galvenā redaktore Kristīne Matīsa. Diskusiju vadīs Kino muzeja kuratore Agnese Logina.

Sākums plkst. 18:30, ieeja brīva. Diskusija notiks Kaņepes Kultūras centra otrā stāva zālē.Event Details