,

Debesu un Elles atvēršanās Lielajos kapos

01.01.70 @ 19.00

[ad_1]

Ceturtdien, 22. novembrī, plkst. 18:00 ar performanci Lielajos kapos, bet pēc tam ar prozas pārgājienu līdz Kaņepes Kultūras centrs atvērs "Debesis un Elli" – "Satori" grāmatžurnālu Nr.3, kurā publicēti gan Latvijas rakstnieku oriģinālliteratūras darbi, gan britu dzejnieka Viljama Bleika atdzejojumi, gan jauno mākslinieku ilustrācijas.

Šoruden iznāk jau trešais biedrības "Ascendum" izdotais literatūras almanahs jeb "Satori" grāmatžurnāls, un šoreiz numura tēma ir debesis un elle. Debesu un elles tēma aizgūta no britu dzejnieka Viljama Bleika darba "Debesu un elles laulība" (1790), kuru pilnā apjomā iespējams izlasīt jaunajā grāmatžurnālā. To latviešu valodā šovasar atdzejojuši deviņi Latvijas dzejnieki. Izdevumā lasāmi arī aizraujoši stāsti un miniatūri dokumentālās prozas darbi, kas apkopoti ciklā "Mazo lietu vārdnīca". Katru literāro darbu papildina Latvijas jauno mākslinieku ilustrācijas, kas tapušas speciāli šim izdevumam sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas Katedras studentiem un viņu pasniedzēju Rūta Briede.

"Debesu un elles" atvēršana sāksies Lielajos kapos ar ellišķīgu dzejas performanci, kurā uzstāsies dzejnieki un atdzejotāji Elvīra Bloma, Inga Gaile, Raimonds Ķirķis, Aivars Madris, Ilmārs Šlāpins, Lauris Veips un Henriks Eliass Zēgners. Tālāk sekos pārgājiens ar literārām pieturvietām pie Pokrova kapiem (lasa Signe Viška), Dzemdību nama (lasa Marija Luīze Meļķe), tūrisma aģentūras Miera ielā (lasa Lin da Curiha), busiņa Baznīcas ielā (lasa Marta Grantiņa) un Vecās Ģertrūdes baznīcas (lasa Iļja Marija Boļšakovs), bet noslēgumā ap plkst. 20:00 pulcēsimies Kaņepes kultūras centrā, kur fragmentu no provokatīvā stāsta "Duelis" nolasīs Andrejs Vīksna. Ar muzikālu performanci pārsteigs slepenais viesis.

Tāpat Kaņepes Kultūras centrā būs apskatāma jauno mākslinieku izstāde "Debesis un elle", kurā izstādīti gan grāmatžurnālā publicēto, gan neiekļauto ilustrāciju oriģināli. Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares studentu izstāde Kaņepes Kultūras centra Jaunajā zālē būs skatāma līdz decembra beigām.

Kaņepes kultūras centrā varēs iegādāties gan "Satori" grāmatžurnālu Nr.3, gan iepriekšējos numurus. Grāmatžurnāla redaktori ir Ilmārs Šlāpins, Pauls Bankovskis, Ieva Melgalve un Kārlis Vērdiņš. Dizainers – Alexey Murashko.

Dalība bez maksas. Aicināts ikviens literatūras, mākslas un reliģijas interesents.

Starts at: 2018-11-22 19:00:00
Ends at: 2018-11-22 22:00:00Event Details