,

30 years – Fall of the Berlin Wall // Winter Ade

06.11.19 @ 19.00

Par godu Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai, Kino Augusts sadarbībā ar Goethe-Institut Riga piedāvā atzīmēt šo notikumu, apmeklējot trīs lielisku filmu programmu saistībā ar Berlīnes mūra pastāvēšanas laiku un tā krišanu.

➞ 6.11 19:00 dokumentālā filma “Pēc ziemas nāk pavasaris” (“Winter Ade”, Helke Miselvica)
➞ 7.11 19:00 augsti novērtētā režisora Kristiana Pecolda filma “Barbara” (“Barbara”, Kristians Pecolds)
➞ 8.11 19:00 traģikomēdija “Ardievu, Ļeņin!” (“Good Bye, Lenin!”, Volfgangs Bekers), kas saņēmusi Eiropas kino balvu kategorijā labākā filma.

PĒC ZIEMAS NĀK PAVASARIS
Režija: Helke Miselvica
1987., Vācija
116 min

Gadu pirms Berlīnes mūra krišanas, filmas režisore Helke Miselvica dodas vilciena braucienā cauri VDR (Vācijas Demokrātiskajai Republikai). Ceļā viņa sastopas ar dažādām sievietēm, kuras vieno gan bailes, gan cerība par dzīvi Vācijas austrumos 1980. gados.

Melnbaltā dokumentālā filma stāsta par līdzcilvēku drosmīgajiem centieniem izcīnīt brīvību, kā arī nepiepildītām dzīves ilgām. Helkei Miselvicai izdevies radīt lielisku filmu par sieviešu dzīves apstākļiem viņas valstī. Savā ziņā “Pēc ziemas nāk pavasaris” ir viena no retajām patiesi feministiskajām filmām, kas radīta VDR režīmā.

Pasākums rīkots sadarbībā ar Goethe-Institut Riga.

Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUREvent Details