,

30 years – Fall of the Berlin Wall // Good Bye, Lenin

08.11.19 @ 19.00

Par godu Berlīnes mūra krišanas 30. gadadienai, Kino Augusts sadarbībā ar Goethe-Institut Riga piedāvā atzīmēt šo notikumu, apmeklējot trīs lieliskas filmas – saistībā ar Berlīnes mūra pastāvēšanas laiku un tā krišanu.

6.11., 19:00 dokumentālā filma “Pēc ziemas nāk pavasaris” (“Winter Ade”, Helke Miselvica)
7.11., 19:00 augsti novērtētā režisora Kristiana Pecolda filma “Barbara” (“Barbara”, Kristians Pecolds)
8.11., 19:00 traģikomēdija “Ardievu, Ļeņin!” (“Good Bye, Lenin!”, Volfgangs Bekers), kas saņēmusi Eiropas kino balvu kategorijā labākā filma.

ARDIEVU, ĻEŅIN!
Režija: Volfgangs Bekers
2003., Vācija
120 min

Pavisam neilgu laiku pirms Berlīnes mūra krišanas, Aleksa māte uzzina, ka viņas dēls piedalās demonstrācijā pret pastāvošo režīmu, un nonāk komā. Viņa pamostas pēc vairākiem mēnešiem, un ārsti paziņo, ka viņas sirds nebūs spējīga pārdzīvot papildus satricinājumu un satraukumu, tāpēc viņa nekādā gadījumā nedrīkst uzzināt par mūra krišanu. Aleksis apņemas no mātes slēpt, ka Berlīnes mūris un viņas tik iemīļotais sociālistiskais režīms ir sabrucis. Tikmēr aiz loga palēnām iestājas jaunā realitāte.
„Ardievu, Ļeņin!”, kas ļauj uz politiskajām pārmaiņām paraudzīties caur sirsnīgu un humoristisku prizmu, guvusi ievērojamu starptautisku atzinību, un 2003. gadā ieguvusi arī Eiropas kino balvu kategorijā labākā filma.

Pasākums rīkots sadarbībā ar Goethe-Institut Riga.

Biļetes: 4 EUR iepriekšpārdošanā un pie ieejas. Īpaša atlaide studentiem un pensionāriem, vienas biļetes cena: 3 EUREvent Details