April 23, 2018
Dace

Dacei Saukumai (Dace Diamond) ir 23 gadi, viņa strādā par bārmeni Kaņepes Kultūras centrā. Nesen Dace kļuva par Latvijas filiāles vadītāju starptautiskai organizācijai Fashion Revolution Latvia. Šī organizācija tika dibināta pirms pieciem gadiem. Tā piedzima 24. aprīlī – dienā, kad sabruka “Rana Plaza” apģērbu ražotne Bangladešā, paņemot vairāk nekā 1000 cilvēku dzīvības. Katru gadu aprīlī “Fashion Revolution” visā pasaulē rīko pasākumus, kas cilvēkiem liek aizdomāties par ilgtspējīgu un apzinātu patēriņu. Šogad 27. aprīlī pirmo reizi šāds pasākums notiks arī Latvijā. Tā ietvaros notiks radošās darbnīcas, sarunas, diskusijas un pirmo reizi Latvijā tiks demonstrēta filma “RiverBlue”. Pasākumu organizē Dace un tas notiks Kaņepes Kultūras centrā.

– Kā tu pirmoreiz nokļuvi KKc?
– Tas notika pirms četriem gadiem. Šķiet šeit notika “homo ecos:” pasākums uz kuru atnācu. Pamazām es šo vietu iemīļoju, nācu te atpūsties kopā ar draugiem. Pēc ceļojumiem ārzemēs Kaņepes Kultūras centrs pilnīgi nejauši kļuva par manu darba vietu. Trešajā dienā pēc atgriešanās no Amerikas atnācu uz KKc satikt savu labu draugu, kurš šeit strādā par bārmeni. Vārds pa vārdam, un es uzzināju, ka ir iespēja te strādāt. Man ļoti patīk KKc atmosfēra un tāpēc es te esmu.

– Ko tev nozīmē šī vieta?
– Šīs ir manas otrās mājas. Ja es neesmu savās mājās vai darīšanās kaut kur citur, es esmu Kaņepes Kultūras centrā.

– Kāda izskatītos tava ideālā pasaule?
– Cilvēki būtu balansā starp tumšo un gaišo. Viņi būtu laipni un jauki viens pret otru, un it īpaši pret mūsu planētu Zemi. Mēs šobrīd neizturamies diez ko jauki pret viņu.

– Kāds ir iemesls, kāpēc tu vispār piecelies no gultas un dodies kaut kur?
– Ceļojumi man parādīja, cik ļoti sliktā stāvoklī šobrīd ir pasaule, es gribu darīt visu iespējamo, lai tas mainītos. Es nevēlos, lai mūsu nākotnes bērni un mazbērni turpinātu dzīvot tādā stilā, kā dzīvot ir pieņemts šobrīd. Es negribu, lai viņiem ir jāvāc mēsli, ko mēs esam sataisījuši, tas ir jādara mums.

– Tad, kad tu būsi jau aizgājusi no šīs pasaules, kā tu gribētu, lai cilvēki tevi atceras?
– Es gribu, lai mani atceras kā cilvēku, kas vienmēr bija gatavs palīdzēt. Ka es esmu strādājusi ne tikai sev un savai ģimenei, bet visai cilvēcei.

KKC stāsti #