,

Vīrietis un kailums.

13.06.17 @ 19.00

Lekcijā “Vīrietis un kailums” mākslas teorētiķe Jana Kukaine pievērsīsies vīriešu kailuma attēlojumam mākslā. Rietumeiropas mākslā ar vārdu “akts” tradicionāli tiek saprasts kails sievietes ķermeņa attēls. Tieši dusošās Venēras vai no jūras putām dzimstošās skaistules tiek nosauktas par šī žanra spožākajiem piemēriem un vienu no augstākajiem Rietumu mākslas sasniegumiem vispār. Kails vīrietis uz mākslas skatuves parādās daudz retāk un – salīdzinot ar sievišķo ekvivalentu – tiek pozicionēts pavisam atšķirīgos, pat paradoksālos kontekstos. Lekcijas mērķis ir veikt šo kontekstu rekonstrukciju, piedāvājot skatītājiem vizuālo materiālu, kas tiks analizēts nevis mākslas vēstures vai formālisma kategorijās, bet gan uzlūkojot to kā dažādu ideoloģiju kondensātu. Tas ļaus ieraudzīt atkailinātajā ķermenī ierakstīto maskulīno normativitāti, kā arī radīs telpu iespējamām deviancēm.

Lekcija ir nākamā “Foruma Celies” un Centra MARTA organizēto lekciju sērijā, kurā no dažādiem skatpunktiem tiek tematizēti vīrieši un vīrietības dažādu laikmetu, kultūru un mākslu ietvaros.

Lekcijas tiek īstenotas Centra MARTA projekta “Vīriešu iniciatīva. Drosme rūpēties” ietvaros, kuru finansē OAK Foundation. Projektu finansiāli atbalsta Friedrich-Ebert-Stiftung Latvijā.

Foto: Ojārs Jansons.Event Details