,

V. Freiberga kinolekciju cikls "Pilsoņi"

01.01.70 @ 19.00

[ad_1]

Ceturtā kinolekcija ciklā “Pilsoņi” – "BĒRNA TĒLS PILSĒTĀ".
Šajā kinolekcijā runāsim par Pītera Bogdanoviča filmu Papīra mēness (Paper Moon, 1973), kas daļēji sevi piesaka kā ceļojumu filma, kas ataino arī neparastu attiecību veidošanos starp abiem filmas varoņiem. Filmā ir raksturīgs kontrasts, kas ir atrodams it visā, tāpat arī kompozīcija un vizuāla perfekcija. Filma iesākās ar Edijas mātes bēru ainu – vējainā, depresīvā dienā pie kapa ir tikai pāris cilvēki. Šis kadrs ir izsmalcināti veidots, parādot kontrastu starp tumšajiem cilvēku stāviem un gaišo fonu.
Filmas darbība risinās Lielās Ekonomiskās depresijas laikā Amerikā. Pirmais centrālais personāžs ir maza, puiciska izskata meitene Edija, kura uzvedās pieaugušo manierē. No mātes viņa tika mantojusi relikviju kasti , kurā atradās cigaretes. Tās meitene ik pa laikam uzpīpē. Otrs centrālais personāžs ir afērists Mozus, kura vārds "Moses Pray" ir ar ironisku nozīmi, "Prey" tulkojujmā no angļu valodas nozīmē – lūgšanas vai lūgt, bet šim vārdam ir arī homonīms – "Prey", jeb latviskojot – upuris. Tēla vārds atspoguļo tā darbības. Mozus filmā mēģina izkrāpt naudu no lēttīcīgiem ļautiņiem, tirgodams Bībeles. Ediju ar laiku sāk pārņemt aizdomas, ka Mozus ir viņas tēvs.

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties http://www.bezrindas.lv ( tiešā saite uz šeit: https://ej.uz/FinalKinolekcija )

Starts at: 2018-10-16 19:00:00
Ends at: 2018-10-16 22:00:00Event Details