,

Kino // Filmu festivāls “Mazāk ir vairāk” + diskusijas

12.10.17 @ 18.00

BEZMAKSAS

ZERO WASTE FILMU FESTIVĀLS “MAZĀK IR VAIRĀK”
12.-14.OKTOBRIS

LVAFA atbalstītās kampaņas “Mazāk ir vairāk” mērķis ir likt aizdomāties par dabai nedraudzīgu atkritumu veidošanos un to samazināšanu. Kampaņa aicina pieņemt saprātīgus lēmumus attiecībā uz ikdienas patēriņu un popularizē resursu aprites principus “Zero Waste” koncepcijas ietvaros.
Par to cik nozīmīgi ir būt individuāli aktīvam globālu procesu regulēšanā stāstīs arī “Mazāk ir Vairāk” kino izrādes. Sāc ar sevi! Šķiro, samazini! Jo, mazāk lieka ir vairāk prieka!

12.10. // 18:00

WASTE LAND (Dokumentālā filma / Rež.Lucy Walker, 2010, 1st40min, Lielbritānija, Brazīlija)
Gandrīz trīs gadu laikā dokumentēts slavenā mākslinieka Vika Muniza ceļojums no viņa mājām Bruklinā uz dzimto Brazīliju un pasaulē lielāko izgāztuvi Džardim Gramačo, kas atrodas Riodežaneiro nomalē. Tur kopā ar vietējiem pārstrādājamo atkritumu vācējiem „katadores” viņš veido fotoattēlu reprodukcijas no atkritumiem, atspoguļojot gan šo cilvēku godu, gan izmisumu.

MY STRANGE GRANDFATHER (Animācija / Rež.Dina Velikovskaya, 2011, 9min, Krievija)
Radošs cilvēks bieži vien šķiet jocīgs, smieklīgs un mazliet jucis. Pat viņa draugi un ģimene ne vienmēr viņu saprot un bieži vien jūtas apkaunoti. Taču dažreiz viņš spēj radīt īstu brīnumu — tikai no atkritumiem.

12.10 // 20:30

PLASTIC CHINA (Dokumentālā filma / Rež.Jiu-liang Wang, 2016, 1st.26min, Ķīna)
Jidži ir 11 gadu, un viņa kopā ar vecākiem strādā atkritumu pārstrādas centrā, taču sapņo par došanos skolā. Pāstrādes centra ambiciozais vadītājs Kans sapņo par labāku dzīvi. Globālā patēriņa kultūra tiek analizēta no to cilvēku skatpunkta, kuri pārstrādā šīs kultūras atkritumus.

LAI SMUKI! (Dokumentālā īsfilma / Rež.Lāsma Ābele, 2016, 26min, Latvija)
Filma «Lai smuki!» stāsta par vienkāršu cilvēku centieniem radīt sev apkārt skaistu vidi un atspoguļo mūsdienu sabiedrībā svarīgu tēmu – cilvēka un pilsētvides attiecības. Diviem filmas galvenajiem varoņiem, savā starpā nepazīstamiem rīdziniekiem ir kopīgs un visai neparasts hobijs – viņi savas mājas priekšā un pagalmā iekārto dārziņu no pašu veidotiem un atrastiem objektiem, tādējādi radot savdabīgas pagalmu izstādes, ko apkārtējie ne vienmēr uztver viennozīmīgi.

13.10 // 18:00 kino + diskusija

WASTE LAND
MY STRANGE GRANDFATHER

Diskusiju dalībnieki:
Moderē: Krista Tuča (Re:TV, TVNET)
Artūrs Jansons (Homo Ecos)
Rudīte Vesere (VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore)
Zane Skuja (Zero Waste Latvija līdzdibinātāja)
Edmunds Cepurītis (Vides izglītības fonds)
Laima Kubliņa (Zaļā Josta)

14.10. // 17:00 + diskusija

PLASTIC CHINA
LAI SMUKI!

Diskusiju dalībnieki:
Moderē: Liene Jurgelāne
Artūrs Jansons (Homo Ecos)
Rudīte Vesere (VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore)
Baiba Petrenko (Zero Waste Latvija)
Kristīne Garklāva (LNT)
Laima Kubliņa (Zaļā Josta)Event Details