,

Kādu vēsturi grib redzēt kino skatītājs?

13.04.18 @ 18.30

Piektdien 13., Kaņepes Kultūras Centrā 18:30 notiks diskusija par to kā Kino atspoguļot vēsturi. Diskusijā piedalīsies filmas “Baltu ciltis” režisori, brāļi Raitis un Lauris Ābeles, arheologs un vēstures zinātņu doktors, profesors Juris Urtāns, kā arī citi nozares speciālisti.

Reti kad vēsturniekiem patīk kāda filma par vēsturi, jo vienmēr kaut kas nav attēlots precīzi kā bija. Cik daudz var pieļaut vēstures neprecizitātes kino? Kāds mērķis būtu jāsasniedzot filmējot filmas par vēsturi? Mums kaimiņos nereti filmas par vēsturi tiek filmētas, lai sasniegtu politiskus mērķus. Kāda varētu būt mūsu atbilde?

Vai vispār ir iespējams precīzi attēlot vēsturi kino, cik daudz mums ir zināms par senākiem avotiem, cik daudz nenovēršami paliek mākslinieku fantāzija?

Labi un slikti piemēri vēsturei kino, vēsturnieku un kino speciālistu viedoklis. Nameja gredzens, Vikingi un citas pazīstamas filmas. Kā vēsturi domā atainot brāļi Ābeles savā filmā “Baltu ciltis”.
Vai mēs redzēsim “latviešu vikingus” ādas tērpos, vai patiesību kāda tā varēja izskatīties 13.gs. Cik daudz vispār ir zināms par to kā šeit izskatījās 800 gadus atpakaļ.

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes saņemsim jau 13. aprīlī KKC, diskusijā “Kādu vēsturi grib redzēt kino skatītājs?”

Ieeja BEZ MAKSAS!Event Details