,

BAFTA 2017 īsfilmas & animācijas / Bezmaksas seanss

02.11.17 @ 19.00

Pasākumu sērijas British Days 2017 laikā no 24. oktobra līdz 10. novembrim vairākās Latvijas pilsētās būs iespēja bez maksas apmeklēt 2017. gadā Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas (BAFTA) apbalvojumam nominēto īsfilmu un animācijas filmu programmu, ko nodrošina British Council pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Short Riga. Filmas būs angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

BAFTA ir viens no prestižākajiem kino apbalvojumiem pasaulē. Šogad tiek svinēti 70 gadi kopš šis balvas dibināšanas. BAFTA ir izcilas kvalitātes apliecinājums sasniegumiem ne tikai Lielbritānijas, bet arī globālajā filmu arēnā. Britu dienu laikā piedāvājam skatītājiem iespēju noskatīties apjomīgu astoņu īsfilmu izlasi, kur pārstāvēti gan animācijas, gan dokumentālā kino žanri. Tā ir lieliska iespēja Latvijas kinomīļiem atklāt jaunos pasaules filmu mākslas talantus, kā arī baudīt Lielbritānijas kino tā krāšņajā daudzveidībā.
15+

PROGRAMMA:

The party
Andrea Harkin, 2017, Lielbritānija
14 min
Pat īsfilmas formātā režisore Andrea Harkin meistarīgi veido spriedzi. Kad ballīte uzņem apgriezienus, un klauvējiens pie durvīm to pārtrauc, skatītāji ir tikpat nobijušies, cik filmas varoņi. Stāsts par jauniešu attiecībām un mīlestību traģisku notikumu ēnā – 1972. gada “asiņainās piektdienas” sprādzieniem Belfāstā.

A love story
Anushka Kishani Naanayakkara, 2017, Lielbritānija
7 min
Laureāte animācijas īsfilmu kategorijā “A love story” stāstīts par divām būtnēm, kas iemīlas, kopā radot krāsainu pasauli. Bet, kad tumsa draud aprīt vienu, otrai jācīnās par kopā palikšanu, rodas jautājums – vai pastāv risks tikt izšķirtiem.

Mouth of Hell
Samir Mehanovic, 2017, Lielbritānija
15 min
Džariā, vienā no pasaules bīstamākajām vietām, kuras ogļu laukos no zemes laužas liesmas un indīgi dūmi, dzīvo astoņgadīgais Anants. Zēns mēģina nodrošināt iztiku sev un slimajai mātei, vācot un pārdodot ogles. Kādu dienu nejauša sastapšanās izmaina viņa dzīvi uz visiem laikiem.

Standby
Charlotte Regan, 2017, Lielbritānija
5 min
Šis piecas minūtes ilgais humora caurvītais darbs ir ģeniāls savā vienkāršībā un meistarībā. Daudz nominētā filma “Standbay” ir stāsts par mirkli divu policijas virsnieku ikdienā. Spožais galveno varoņu aktierdarbs liek noticēt un just līdzi katrai sekundei.

Tough
Jennifer Zheng, 2017, Lielbritānija
4 min
Esot pirmā no savas ģimenes, kas uzaugusi Ziemeļīrijā, Dženifera vienmēr jutusies “balta”, savai kulturālajai piederībai parādoties vienīgi viņas sejā. Pieaugot un saprotot, ka viņas vecāki ir pieredzējuši Ķīnu kultūras revolūcijas laikā, režisore nododas savu sakņu pētīšanai. Atklāta un aizkustinoša filma par māti, meitu, etnisko izcelsmi un savstarpējām attiecībām.

Consumed
Richard John Seymour, 2017, Lielbritānija
18 min
Ceļojums cauri Ķīnas ražošanas rūpniecības ainavām, atradnēm, fabrikām un ostām. Izpludinot robežas starp dokumentālo un mākslas kino, strādnieks uzņemas teicēja lomu un stāsta stāstu par industriālās mašinērijas ritmu. Filma atklāj neredzamo pasauli, kas slēpjas aiz ikdienišķam lietām, runājot par sarežģītajiem piegādes mehānismiem, kas baro sabiedrības vēlmes un pēta kāda ir indivīda loma.

The Alan Dimension
Jac Clinch, 2017, Lielbritānija
8 min
Alans Brauns izmanto savas dievišķās gaišreģa spējas, lai paredzētu, kā risināsies cilvēces liktenis un … brokastis. Tikmēr Vendijai ir apnicis būt precētai ar “nākamo attīstības soli kognitīvajā evolūcijā”.

Home
Daniel Mulloy, 2017, Lielbritānija
19 min
Laureāte īsfilmu kategorijā, filma pēta un demonstrē, ko īstenībā nozīmē būt bēglim. Kamēr tūkstošiem vīriešu, sieviešu un bērnu ar grūtībām cenšas nokļūt Eiropā, pārtikusi angļu ģimene dodas, kā sākumā šķiet, brīvdienās. Izcili trāpīgs un aizkustinošs darbs, kura nozīme un spēks pastiprinās bēgļu krīzes kontekstā.Event Details