,

2Annas diskusija “Nereālās realitātes”

06.02.20 @ 17.00

esildot Rīgas Starptautisko Īsfilmu festivālu 2ANNAS, ceturtdien, 6.februārī, Kaņepes kultūras centrā, plkst. 17.00 notiks preses konference, bet uzreiz pēc tās plkst. 18.00 – diskusija “Nereālās realitātes”, kurā kino, astronomijas, laikmetīgās mākslas un politikas eksperti diskutēs par dzīvi uz Marsa un citām planētām, un to, kā kā kino, māksla un zinātne ļauj konstruēt mākslīgas pasaules. Diskusiju vadīs žurnāliste, Latvijas Radio un LTV raidījumu vadītāja Sandra Kropa.

Pasākuma programma:
17.00 – 17.50 KKC zālē – Kino Augusts
Festivāla programmas vadītāja Laima Graždanoviča izziņos pilnu festivāla programmu kā arī informēs par vilinošo festivāla galveno balvu, ko konkursa labākās filmas veidotājiem dāvās Latvijas Mobilais Telefons (LMT).

18.00 KKC Lielajā zālē
Diskusija “Nereālās realitātes”

Diskusijā piedalīsies: Starptautiskās Astronomijas savienības biedrs Ilgonis Vilks, Zinātkāres centrs ZINOO un missijas “Pirmie Latvijas 100km kosmosā” vadītājs Pauls Irbins, kosmosa entuziaste, Starptautiskās kosmosa universitātes (International Space University) Francijā absolvente), šaha lielmeistare un politiķe Dana Reizniece – Ozola, mākslas kritiķe un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese, kino zinātnieks Viktors Freibergs , un kino režisors, kurš strādā pie zinātniskās fantastikas filmas attīstīšanas projekta Ivars Tontegode.

Īsfilmu festivāls 2ANNAS norisināsies Rīgā no 10. līdz 16. februārim, un tā fokusa programmā tiks izrādītas filmas, kas dažādos veidos apskata ārpus planētas Zeme eksistējošas parādības, aktualizē jautājumus par citplanētiešu eksistenci, ceļošanu laikā, melnajiem caurumiem un to, kā mikrokosmosā notiekošās parādības atspoguļo makrokosmosu.

Festivāla galveno balvu nodrošina Latvijas Mobilais Telefons.
Balvu Baltijas īsfilmu konkursa uzvarētājam nodrošina filmēšanas ekipējuma nomas un filmu pēcapstrādes kompānijas BBrental.eu / Camera Rental un BBPostHouse.
2ANNAS atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Nacionālais Kino centrs, starptautiskais pasažieru pārvadātājs Lux Express, Kaņepes Kultūras centrs kafejnīca Austra, sabiedrisko attiecību aģentūra Prospero PR & Integrated Marketing , RadioNABA, poligrāfijas un drukas darbu uzņēmums Lanateks, Folkklubs Ala Pagrabs un Mūrbūdu sidrs, Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” un golfa klubs Golf Club Viesturi.Event Details